Betaglukan

Co jsou betaglukany? Kdy je užívat a jaké mají složení? To se dozvíte v následujícím článku.

Péče o vlasy a pokožku hlavy

Zdravé a kvalitní vlasy jsou odjakživa považovány za jeden ze symbolů nejen ženské krásy. Jak ale správně pečovat o vlasy a pokožku hlavy? Jak správně vlasy mýt nebo jak se zbavit vší?

Vitamin A

Jakou má tento vitamin funkci v našem organismu? Jak poznám nedostatek vitaminu A? V jakých potravinách se nachází? Jaká je jeho doporučená denní dávka? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím textu.

Připravte se na chladné počasí

Chladné počasí pomalu přichází a objevují se různá nachlazení a virózy. Jak nepříjemnému nachlazení předejít? Jak posílit váš imunitní systém? Nebo jak se v zimním období postarat o vaši pleť?

Hořčík

Na co je dobrý hořčík? V jakých potravinách ho nalezneme? Jaká forma hořčíku je nejlepší? Jak poznáme nedostatek hořčíku v těle? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

Intoxikace léky

Ať už je otrava – intoxikace vyvolána léky, alkoholem, zkaženým jídlem nebo např. chemikáliemi či přírodními látkami, představuje pro naše zdraví někdy i život ohrožující stav.

Tajemství bezpečného opálení

Dokonalé opálení se stalo trendem skoro po celém světě, nicméně, působení slunečních paprsků na naši pokožku s sebou nese celou řadu zdravotních, ale i kosmetických rizik.

Co je to osteoporóza?

Osteoporóza je v počátečních fázích často nenápadná a proto v případě podezření je důležitá konzultace s lékařem a někdy i preventivní vyšetření. Problém nastává, když se na ni přijde tak,

Péče o ženské zdraví a krásu

Oslavme společně 8. března MDŽ a pečujme o ženské zdraví a krásu. V článku se dozvíte pár tipů, jak na to.
Proč jsou až v 90 % případů odsouzena k nezdaru? V následujícím článku se Vám pokusíme poradit, jak vydržet.

Vitamin D

Na co je vitamin D? Jak ovlivňuje zdraví člověka? Co obsahuje vitamín D? Jak se projevuje jeho nedostatek? Může dojít k předávkování? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

Svačinky pro děti plné vitamínů - nejen do školy

Zdravá svačinka by vedle snídaně měla být základem každodenní stravy dětí. Děti si od mala tvoří základ pro vhodné stravovací návyky, které jsou prevencí civilizačních onemocnění, jako například vysoký krevní tlak, cukrovka nebo obezita.

Návrat do školy a imunita

Po bezstarostném létě, kdy děti většinu času trávili venku při letních radovánkách a nemoci se jim ve většině případů vyhýbaly, přichází sychravý paní podzim, nástup do školy, či školky a s tím spojené zvýšené nároky na imunitu díky infekčním onemocněním.

Jsme unaveni, ale jak se s tím vypořádat?

Cítíte se vyčerpaní, bolí vás klouby, hlava, máte pocit, že nic nestíháte a nezvládáte? Tlak, který na nás současný životní styl klade, nás může na řadu měsíců vyřadit z běžného fungování. Chronický únavový syndrom je nemoc poměrně mladá, a i v dnešní době ji ještě řada lékařů vůbec neuznává. Víme, jak ji řešit.

Zdravé hrozny

Pro mě osobně je září jeden z nejhezčích měsíců v roce. I když končí léto, venku je stále příjemně teplo, stromy se začínají barvit a celý tento měsíc na krásnem jihu naší země probíhají slavnosti hroznů.

Pozor na to, čím zapíjíte léky!

Lékárníci v první linii často dostanou otázku, čím a jak zapít svůj lék. Tato otázka je často opravdu na místě a v dobré lékárně svým klientů tyto rady dávají lékárníci automaticky a zdarma. A proto chceme i my alespoň z části odpovědět na otázku, proč se některé druhy nápojů nedoporučuje kombinovat s léky, a kdy je naopak lepší zvolit na jejich zapití něco jiného než obyčejnou vodu?