Buněčná imunita + COVID-19 Protilátky IgG

Buněčná imunita + COVID-19 Protilátky IgG

Laboratorní vyšetření

Poukaz na laboratorní vyšetření. Chcete zjistit, jak jste na tom s buněčnou imunitou proti koronaviru a zároveň zjistit zda máte protilátky? Test je spojený s odběrem žilní krve. více

Skladem > 10 ks

1 690 Kč

Poukaz na laboratorní vyšetření. Chcete zjistit, jak jste na tom s buněčnou imunitou proti koronaviru a zároveň zjistit zda máte protilátky? Test je spojený s odběrem žilní krve. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Informace o produktu:
"Buněčná imunita + COVID-19 Protilátky IgG"

Poukaz na laboratorní vyšetření. Chcete zjistit, jak jste na tom s buněčnou imunitou proti koronaviru a zároveň zjistit zda máte protilátky proti koronaviru?

Buněčná imunita
Po prodělání onemocnění COVID-19 nebo vakcinaci lze v krvi pacienta měřit hladinu specifických protilátek proti koronaviru, hladina protilátek však časem klesá. Část pacientů, zejména pokud byl průběh onemocnění mírný či asymptomatický, nemá měřitelné hladiny protilátek. Hladina protilátek je ale pouze částí informace o imunitnímu stavu. I tam, kde je hladina protilátek nízká nebo chybějící, může díky vytvořeným specifickým T lymfocytům jedinec vzdorovat případné infekci či reinfekci. K určení aktivity T-lymfocytů proti SARS-CoV-2 slouží měření hladiny interferonu gama, který je uvolňován z T lymfocytů po stimulaci virem. Optimální pro hodnocení testu buněčné imunity je i přihlédnutí k hladině protilátek proti SARS-CoV-2.

Protilátky IgG

  • Ukazují na prodělanou infekci, po očkování též na odpověď organismu na imunizaci vakcínou.
  • Tvoří se za 2–3 týdny po prvních příznacích onemocnění.
  • Přetrvávají v krvi několik měsíců a ukazují tak nejdéle na prodělanou infekci, celková doba přetrvávání těchto protilátek je předmětem řady současných studií.

Test je spojený s odběrem žilní krve.

Kam s poukazem na odběr žilní krve?
Odběry pro toto vyšetření provádíme od pondělí do čtvrtka (neprovádí se v pracovním dnu před státním svátkem) na všech odběrových místech s výjimkou odběrného místa v EUC Klinice Zlín. Dále upozorňujeme, že v případě odběru:
- v Litvínově je nutné absolvovat odběr od pondělí do čtvrtka do 9:00.
- v Ústí nad Labem je nutné absolvovat odběr od pondělí do čtvrtka do 10:00.

Výhody testu:

  • Vysoká citlivost testu
  • Indikátor proběhlé infekce nebo vakcinace
  • Objasnění nejasných výsledků hladin protilátek či nejasné symptomatologie (negativní PCR test)
  • Monitoring efektivity očkování

Interpretace nálezu:
Výsledek dodáme se slovním komentářem do 2 týdnů od odběru. Pozitivní výsledek, tzn. detekce reaktivních T-lymfocytů produkujících IFN-y po stimulaci specifickým antigenem, ukazuje na kontakt s virem SARS-CoV-2 nebo provedenou vakcinaci. Nález je nutno interpretovat v kontextu s anamnézou pacienta, klinickým obrazem a případně dalšími laboratorními vyšetřeními.

Před odběrem:
Je vhodné vypít ¼ litru vody či neslazeného čaje.

Výsledky:
Jsou dodány se slovním komentářem do dvou týdnů po odběru.

Vlastní laboratorní vyšetření je prováděno společností EUC Laboratoře s.r.o. Provozovatel www.euclekarna.cz EUC Klinika Praha a.s. neposkytuje uvedené zdravotní služby, pouze zprostředkovává prodej poukazu na vyšetření. Všechny výše uvedené společnosti spadají do holdingu EUC a.s.