EXPIRACE 10/2022
Paralen Grip chřipka a kašel 500/15/5mg tbl.flm.24

Paralen Grip chřipka a kašel 500/15/5mg tbl.flm.24

Léčivý přípravek

V tabletách Paralen Grip chřipka a kašel se příznivě uplatňuje kombinace paracetamolu (působí proti bolesti a horečce), fenylefrinu (uvolňuje dýchací cesty) a dextromethorfanu (tlumí kašel). Čtěte pozorně příbalový leták. více

149 Kč
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.

Skladem 2 ks na e-shopu
nebo k rezervaci na lékárně.

Můžete mít dnes Doprava a termíny doručení
Osobní odběr zdarma při nákupu nad 99 Kč v EUC Lékárnách

Informace o produktu:
"Paralen Grip chřipka a kašel 500/15/5mg tbl.flm.24"

Co je přípravek Paralen Grip chřipka a kašel a k čemu se používá

V tabletách přípravku Paralen Grip chřipka a kašel se příznivě uplatňuje kombinace paracetamolu (působí proti bolesti a horečce), fenylefrinu (uvolňuje dýchací cesty) a dextromethorfanu (tlumí kašel).

Přípravek Paralen Grip chřipka a kašel je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení doprovázených suchým kašlem a ucpaným nosem. Přináší úlevu od horečky, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti svalů a kloubů, suchého kašle, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a tím usnadňuje dýchání.

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností nad 40 kg.

Jak se přípravek Paralen Grip chřipka a kašel užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dospělí a dospívající od 15 let

1-2 tablety podle potřeby až 4x denně, s časovým odstupem mezi jednotlivými dávkami nejméně 4 hod.

Jednu tabletu je vhodné podávat u osob s hmotností do 60 kg, osoby s hmotností nad 60 kg mohou užívat až 2 tablety v jedné dávce.

Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety.

Maximální denní dávka je 8 tablet přípravku Paralen Grip chřipka a kašel za 24 hodin.

Dospívající 12-15 let s tělesnou hmotností nad 40 kg

1 tableta podle potřeby v časovém odstupu nejméně 4-6 hodin.
Maximální denní dávka je 6 tablet.

Pacienti se sníženou funkcí ledvin či jater

Před použitím přípravku se o úpravě dávkování poraďte s lékařem. Po posouzení Vašeho zdravotního stavu Vám může doporučit snížení dávek nebo prodloužení dávkovacího intervalu.

Tablety se polykají celé, doporučujeme zapít tekutinou. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, užívejte lék během jídla. Obvyklá délka léčby je 3-5 dní.

Přípravek nepoužívejte bez porady s lékařem déle než 7 dnů.

Pokud se Vaše obtíže zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů, vyhledejte lékaře a poraďte se o dalším postupu.

Užívejte přípravek pouze tak, jak je doporučeno. Nepřekračujte lékařem předepsanou dávku. Byly hlášeny případy zneužití dextromethorfanu, včetně případů u dětí a dospívajících.

Co obsahuje přípravek Paralen Grip chřipka a kašel

Léčivými látkami jsou paracetamolum 500 mg, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 15 mg, phenylephrini hydrochloridum 5 mg v 1 potahované tabletě.

Dalšími složkami jsou:
Jádro tablety: mikrokrystalická celulosa, předbobtnalý kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelosy, povidon 30, kyselina stearová 50%.
Potahová vrstva: hypromelosa 2910/5, makrogol 6000, oxid titaničitý (E171), simetikonová emulze SE4, mastek, hlinitý lak chinolinové žluti (E104).

Jak přípravek Paralen Grip chřipka a kašel vypadá a co obsahuje toto balení

Popis přípravku: žluté podlouhlé bikonvexní potahované tablety o rozměrech 19,1 mm x 9,1 mm.

Balení obsahuje 12 nebo 24 potahovaných tablet v blistru (průhledný bezbarvý PVC/Al) a krabičce.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Značka Paralen
Výrobce ZENTIVA
Kód produktu: MD351742
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Potahovaná tableta
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica
Kód PDK 3629319
Kód SUKL 207974
ATC skupina N02BE51
Farmakoterapeutická skupina ANILIDY - PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK