Paralen 125mg tbl.nob.20

Paralen 125mg tbl.nob.20

Léčivý přípravek

Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN 125 tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Tablety PARALEN 125 se podávají dětem ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních dětského věku. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Skladem > 10 ks na e-shopu
nebo k rezervaci na lékárně.

24 Kč

Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN 125 tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Tablety PARALEN 125 se podávají dětem ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních dětského věku. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC
Můžete mít v pondělí 22.8. Doprava a termíny doručení
Osobní odběr zdarma při nákupu nad 99 Kč v EUC Lékárnách

Informace o produktu:
"Paralen 125mg tbl.nob.20"

Co je přípravek Paralen 125 mg tablety a k čemu se používá

Paracetamol, léčivá látka přípravku Paralen 125 mg tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Přípravek Paralen 125 mg tablety se podává dětem ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spála, příušnice) a očkování.

Přípravek Paralen 125 mg tablety je také vhodný při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, bolesti provázející prořezávání zoubků a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení.

Pokud se do 3 dnů nebude Vaše dítě cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Vzhledem k lékové formě je přípravek vhodný k léčbě dětí ve věku od 3 let.

Jak se přípravek Paralen 125 mg tablety užívá

Vždy podávejte tento přípravek dítěti přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Přípravek Paralen 125 tablety se podává podle potřeby 3-4krát denně v časových odstupech 6 hodin v dávkách uvedených v tabulce. Interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hod, přičemž nesmí být překročena celková denní dávka.

Věk Hmotnost Jednotlivá dávka [mg] Max. denní dávka
do 6 let
9-12 kg 1 tableta Paralen 125 mg
(125 mg paracetamolu)
600 mg paracetamolu
13-16 kg 1 a 1/2 tablety Paralen 125 mg
(187,5 mg paracetamolu)
750 mg paracetamolu
17-20 kg 2 tablety Paralen 125 mg
(250 mg paracetamolu)
1 g paracetamolu
6-12 let
21-25 kg 2 tablety Paralen 125 mg
(250 mg paracetamolu)
1,5 g paracetamolu
26-32 kg 2-3 tablety Paralen 125 mg
(250-375 mg paracetamolu)
2 g paracetamolu
33-40 kg 3-4 tablety Paralen 125 mg
(375-500 mg paracetamolu)
2 g paracetamolu

Přípravek je určen dětem, pokud by však ve výjimečném případě měl být podán dospívajícím nebo dospělým pacientům, dávky jsou následující;

Věk Hmotnost Jednotlivá dávka Max. denní dávka
12-15 let 40-50 kg 500 mg 3 g paracetamolu
nad 15 let < 50 kg 500 mg 4 g paracetamolu
> 50 kg 500-1000 mg 4 g paracetamolu

Pacienti se sníženou funkcí ledvin či jater

Před použitím přípravku se o úpravě dávkování poraďte s lékařem. Po posouzení zdravotního stavu dítěte lékař může doporučit snížení dávek nebo prodloužení dávkovacího intervalu.

Léčení můžete ukončit, jakmile horečka nebo bolest ustoupí.

Přípravek Paralen 125 mg tablety se užívá při jídle nebo před jídlem, užití před jídlem zvýší rychlost nástupu účinku. Zapijí se douškem tekutiny. Tabletu lze rozdělit na dvě stejné dávky.

Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším podávání přípravku dítěti s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte Paralen 125 mg tablety dítěti déle než 3 dny.

Co přípravek Paralen 125 mg tablety obsahuje

Léčivou látkou je paracetamolum 125 mg v 1 tabletě.

Dalšími složkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, kyselina stearová.

Jak přípravek Paralen 125 mg tablety vypadá a co obsahuje toto balení

Paralen 125 mg tablety jsou bílé až téměř bílé, kulaté ploché tablety o průměru 7 mm se zkosenými hranami, z jedné strany s půlicí rýhou. Tabletu lze rozdělit na dvě stejné dávky.

Velikost balení: 20 tablet

Značka Paralen
Výrobce ZENTIVA
Kód produktu: MD351145
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Tableta
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica
Kód PDK 3588184
Kód SUKL 226694
ATC skupina N02BE01
Farmakoterapeutická skupina ANILIDY - PARACETAMOL
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.