Vicks Symptomed forte citron por.plv.sol.10

Léčivý přípravek

Ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti, bolesti v krku, ucpaný nos a horečka. Obsahuje paracetamol s účinkem proti bolesti a horečce; fenylefrin redukující otok nosní sliznice a uvolňující ucpaný nos. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Dočasně nedostupné

125 Kč

Ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti, bolesti v krku, ucpaný nos a horečka. Obsahuje paracetamol s účinkem proti bolesti a horečce; fenylefrin redukující otok nosní sliznice a uvolňující ucpaný nos. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Prosím informujte mne, jakmile produkt bude opět k dispozici.

Vyplněním svých údajů do formuláře a kliknutím na tlačítko "Pokračovat" berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Informace o produktu:
"Vicks Symptomed forte citron por.plv.sol.10"

Co je Vicks SymptoMed Forte citrón a k čemu se používá

Vicks SymptoMed Forte citrón ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti, bolesti v krku, ucpaný nos a horečka. Obsahuje dvě léčivé látky:

  • paracetamol s účinkem proti bolesti (analgetikum) a horečce (antipyretikum).
  • fenylefrin (nosní dekongescens) redukující otok nosní sliznice a uvolňující tak ucpaný nos.

Přípravek Vicks SymptoMed Forte citrón byste měli používat pouze v případě, že máte kombinaci příznaků nachlazení a chřipky, jako je bolest/horečka a ucpaný nos.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Jak se přípravek Vicks SymptoMed Forte citrón užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Doporučená dávka je:

Dospělí: 1 sáček každých 4-6 hodin dle potřeby.
Dospívající (nad 16 let): 1 sáček každých 6 hodin dle potřeby.

Neužívejte více než 4 sáčky za 24 hodin.
Nepřekračujte doporučené dávkování.

Použití u dětí a dospívajících

Nepodávejte dětem a dospívajícím mladším 16 let, s výjimkou doporučení Vašeho lékaře.

Způsob podání:

Tento léčivý přípravek je prášek, jehož rozpuštěním ve vodě získáme horký nápoj.
Vysypte obsah jednoho sáčku do hrnku a přelijte horkou, nikoliv však vařící vodou (přibližně 250 ml).
Nechte ochladit na teplotu vhodnou pro pití nápoje.

Délka trvání léčby:

Pokud se příznaky onemocnění nezlepší do 3 dnů nebo se zhorší, obraťte se na svého lékaře.

Co přípravek Vicks SymptoMed Forte citrón obsahuje

Léčivými látkami jsou paracetamol (paracetamolum) a fenylefrin-hydrochlorid (phenylephrini hydrochloridum).
Jeden sáček obsahuje 1000 mg paracetamolu a 12,2 mg fenylefrin-hydrochloridu (odpovídající 10 mg fenylefrinu).

Pomocnými látkami jsou: sacharóza, dihydrát natrium-citrátu, kyselina citronová, kyselina askorbová, draselná sůl acesulfamu (E950), aspartam (E951), chinolinová žluť, citronové aroma (citronová silice, citral, citronellol, linalol, čerstvé citroníkové oplodí, maltodextrin, sacharóza, modifikovaný škrob, arabská klovatina, butylovaný hydroxyanisol, triacetin, tokoferol) citronová šťáva (citral, maltodextrin, modifikovaný škrob, oxid křemičitý).

Jak přípravek Vicks SymptoMed Forte citrón vypadá a co obsahuje toto balení

Vicks SymptoMed Forte citrón je žlutý prášek pro perorální roztok, který je zabalený v laminovaných sáčcích v papírové krabičce.

Přípravek je dostupný v krabičkách po 5 nebo 10 sáčcích.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Značka Vicks
Výrobce WRAFTON LABO
Kód produktu: MD277004
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Prášek pro perorální roztok v sáčku
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica
Kód PDK 2436633
Kód SUKL 129932
ATC skupina N02BE51
Farmakoterapeutická skupina ANILIDY - PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.