Vidisic 2mg/g oph.gel 3x10g

Vidisic 2mg/g oph.gel 3x10g

Léčivý přípravek

Přípravek se používá jako náhrada slz při jejich nedostatečné produkci, při léčbě příznaků suchého oka a jako ochrana proti dalšímu podráždění. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Produkt není dostupný

Přípravek se používá jako náhrada slz při jejich nedostatečné produkci, při léčbě příznaků suchého oka a jako ochrana proti dalšímu podráždění. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Zákazníci také zakoupili

Informace o produktu:
"Vidisic 2mg/g oph.gel 3x10g"

Co je Vidisic a k čemu se používá

Přípravek se používá jako náhrada slzní tekutiny při nedostatečné produkci slz a při léčbě příznaků suchého oka (suchý zánět spojivek).

Vznik suchého oka může mít řadu příčin: snižující se produkce slz ve stáří, práce v klimatizovaných prostorách, práce u monitoru, hormonální změny v přechodu atd. Také negativní vlivy životního prostředí a klimatu hrají při vzniku suchého oka svou roli.

Přípravek vytváří ochranný film s vysokou přilnavostí a trvanlivostí a udržuje rohovku a spojivku dlouho vlhké.

Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Jak se Vidisic používá

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud lékař nedoporučí jinak, obvyklá dávka přípravku je 1 kapka do spojivkového vaku 3 až 5krát denně. Doporučuje se nakapat do oka i 30 minut před spaním. Po vkapání pohybujte okem, aby se gel rovnoměrně rozptýlil. Při léčbě suchého oka, která je zpravidla dlouhodobá či trvalá, je zapotřebí v pravidelných intervalech navštěvovat očního lékaře.

Vidisic je vhodný i pro dlouhodobou terapii. Léčba syndromu "suchého oka" vyžaduje individuální dávkování. Jestliže pociťujete bolest v oku, změny vidění, přetrvávající zčervenání nebo podráždění, anebo pokud obtíže, pro které byl přípravek nasazen, přetrvávají déle než 72 hodin, nebo se dokonce zhorší, přerušte používání přípravku a navštivte lékaře.

Váš oční lékař má být informován o tom, že používáte Vidisic i při předepisování jiných očních léků.

Děti a dospívající do 18 let

Bezpečnost a účinnost přípravku Vidisic u dětí a dospívajících při doporučeném dávkování pro dospělé byla prokázána klinickými zkušenostmi, ale nejsou k dispozici žádné údaje z klinických studií.

Návod ke kapání

Při aplikaci držte tubu kolmo nad okem, čímž snadno dosáhnete vytvoření dostatečně velké kapky. Po uzavření můžete tubu postavit v kolmé poloze na uzávěr, a tím usnadnit jeho další použití.

Co Vidisic obsahuje

Léčivou látkou je carbomerum 980 v množství 2,0 mg v 1 g očního gelu.

Pomocnými látkami jsou cetrimid, sorbitol, hydroxid sodný, voda na injekci.

Jak přípravek Vidisic vypadá a co balení obsahuje

Kombinovaná laminátová tuba (HDPE, Al, LDPE) s polyethylenovým šroubovacím uzávěrem, krabička.

Balení: 1 x 10 g, 3 x 10 g, 10 x 10 g,

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Značka Vidisic
Výrobce DR MANN
Kód produktu: MD261585
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Oční gel
Indikační skupina: Ophthalmologica
Kód PDK 4030571001744
Kód SUKL 84785
ATC skupina S01XA20
Farmakoterapeutická skupina JINÁ OFTALMOLOGIKA - UMĚLÉ SLZY A JINÉ INDIFERENTNÍ PŘÍPRAVKY
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.