Hořčík

Na co je dobrý hořčík? V jakých potravinách ho nalezneme? Jaká forma hořčíku je nejlepší? Jak poznáme nedostatek hořčíku v těle? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

Intoxikace léky

Ať už je otrava – intoxikace vyvolána léky, alkoholem, zkaženým jídlem nebo např. chemikáliemi či přírodními látkami, představuje pro naše zdraví někdy i život ohrožující stav.

Ginkgo biloba – jak je možné jí využít?

Co je Ginkgo biloba a na co se používá? Proč užívat doplňky stravy s Ginkgo bilobou? To a více se dočtete v blogu.

Trápí vás bolest kloubů?

Co dělat při bolestech kloubů? V článku se dozvíte, jaké doplňky stravy a léky lze zvolit. Jak pečovat o klouby, aby byly co nejdéle v dobré kondici.

Cestovní průjem

U každého z nás se cestovatelský průjem může objevit z různých příčin. U někoho z nervozity při balení u dalšího před nástupem do letadla. Průjem, o kterém se teď budeme bavit, je ze stravy a z nedostatečné hygieny.

Jaký je rozdíl mezi úpalem a úžehem?

V lékárnách často dostáváme otázku co je úžeh a co je úpal. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jak mohu zabránit úpalu a jak se mohu chránit před úžehem? Jak s tím souvisí dehydratace a bolest hlavy? Jak efektivně schladit tělo a organismus? Jak před vysokými teplotami chránit děti? Je to úpal anebo úžeh?

Vše, co potřebujete vědět o CBD

Co je CBD a je legální? Může se prodávat nebo hrozí zákaz prodeje pro český trh i celou EU?
Tagy: CBD, konopí, THC
Stravovací průvodce pro rodiče, jak podpořit a zajistit optimální výživu pro děti. Vyhněte se chybám v jídelníčku.

Tajemství bezpečného opálení

Dokonalé opálení se stalo trendem skoro po celém světě, nicméně, působení slunečních paprsků na naši pokožku s sebou nese celou řadu zdravotních, ale i kosmetických rizik.

Jaký je význam vitamínu C pro naše zdraví?

Vitamín C je klíčový prvek pro podporu vašeho zdraví a imunity. Podívejme se na důležité fakta o vitamínu C a proč ho tělu doplňovat.

Co je to osteoporóza?

Osteoporóza je v počátečních fázích často nenápadná a proto v případě podezření je důležitá konzultace s lékařem a někdy i preventivní vyšetření. Problém nastává, když se na ni přijde tak,
Blíží se sezóna klíšťat. Jaké nemoci nám od klíšťat hrozí? V článku naleznete tipy a rady, jak se chránit, jak správně klíště vyndat a jak ošetřit ránu po kousnutí.

Péče o ženské zdraví a krásu

Oslavme společně 8. března MDŽ a pečujme o ženské zdraví a krásu. V článku se dozvíte pár tipů, jak na to.

Otužování

Chtěli byste udělat něco pro své zdraví? Vyzkoušejte otužování. Začít můžete kdykoliv a nyní jsou pro to ideální venkovní podmínky.

28 dní bez alkoholu

Kampaň Suchej únor vyzývá každý rok k měsíční abstinenci od veškerého alkoholu. Pití alkoholu je zdraví škodlivé. Nepolevujte, odměnou vám bude lepší zdraví.

Jak užívat ibuprofen

Jak ibuprofen účinkuje? K čemu můžete ibuprofen užívat? V článku najdete odpovědi na nejčastější dotazy.
Proč jsou až v 90 % případů odsouzena k nezdaru? V následujícím článku se Vám pokusíme poradit, jak vydržet.

Kouření a jiné druhy závislostí

Závislostí se v užším kontextu rozumí dlouhodobý a trvalý vztah k někomu nebo k něčemu, který vychází z pocitu silné touhy nebo potřeby uspokojení. Mezi nejčastější závislosti s negativním dopadem na zdraví a společenský život patří závislosti na nikotinu, alkoholu nebo drogách.

Špatné trávení a jak ho zlepšit

Správné zažívání je nedílnou součástí našeho dobrého zdraví. Příčiny trávících obtíží mohou být banální, ale taky mohou naznačovat na vážnější stav, kdy je potřebné navštívit lékaře.

Omeprazol – léčivá látka na problémy se žaludkem

Omeprazol je léčivá látka ze skupiny léčiv při léčbě žaludečních vředů ale podobně i na prevenci před tvorbou žaludečních vředů, při léčbě refluxní choroby jícnu, a při pocitech pálení žáhy. Omeprazol snižuje produkci žaludeční kyseliny, čím přispívá ke snížení dráždění žaludku.

Rýma

Rýma je jedním z nejběžnějších onemocnění jak u dospělých, tak u dětí, a může mít celou řadu příčin. Jak vzniká rýma? Jak dlouho trvá? Jaké jsou její příznaky? Jak se rychle zbavit rýmy?

Cukrovka-diabetes mellitus

Cukrovka je relativně časté chronické metabolické onemocnění, které postihne téměř každého desátého Čecha. Neléčený diabetes přitom může způsobovat řadu vážných komplikací.

Vitamin D

Na co je vitamin D? Jak ovlivňuje zdraví člověka? Co obsahuje vitamín D? Jak se projevuje jeho nedostatek? Může dojít k předávkování? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

Potravinové intolerance a alergie

Potravinové alergie a intolerance potravin jsou nejen doprovázeny nepříjemnými projevy, ale mohou být také nebezpečné. Pojmy alergie a intolerance se velmi často zaměňují, málokdo však ví, že jsou mezi nimi výrazné rozdíly.

Světový den srdce

29.9.2022 se slaví tzv. „Světový den srdce“. Pojďme se v článku podívat na to, co pro zdraví svého srdce můžeme udělat.
1 z 3