Proč jsou až v 90 % případů odsouzena k nezdaru? V následujícím článku se Vám pokusíme poradit, jak vydržet.

Kouření a jiné druhy závislostí

Závislostí se v užším kontextu rozumí dlouhodobý a trvalý vztah k někomu nebo k něčemu, který vychází z pocitu silné touhy nebo potřeby uspokojení. Mezi nejčastější závislosti s negativním dopadem na zdraví a společenský život patří závislosti na nikotinu, alkoholu nebo drogách.

Špatné trávení a jak ho zlepšit

Správné zažívání je nedílnou součástí našeho dobrého zdraví. Příčiny trávících obtíží mohou být banální, ale taky mohou naznačovat na vážnější stav, kdy je potřebné navštívit lékaře.

Omeprazol – léčivá látka na problémy se žaludkem

Omeprazol je léčivá látka ze skupiny léčiv při léčbě žaludečních vředů ale podobně i na prevenci před tvorbou žaludečních vředů, při léčbě refluxní choroby jícnu, a při pocitech pálení žáhy. Omeprazol snižuje produkci žaludeční kyseliny, čím přispívá ke snížení dráždění žaludku.

Rýma

Rýma je jedním z nejběžnějších onemocnění jak u dospělých, tak u dětí, a může mít celou řadu příčin. Jak vzniká rýma? Jak dlouho trvá? Jaké jsou její příznaky? Jak se rychle zbavit rýmy?

Cukrovka-diabetes mellitus

Cukrovka je relativně časté chronické metabolické onemocnění, které postihne téměř každého desátého Čecha. Neléčený diabetes přitom může způsobovat řadu vážných komplikací.

Vitamin D

Na co je vitamin D? Jak ovlivňuje zdraví člověka? Co obsahuje vitamín D? Jak se projevuje jeho nedostatek? Může dojít k předávkování? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

Potravinové intolerance a alergie

Potravinové alergie a intolerance potravin jsou nejen doprovázeny nepříjemnými projevy, ale mohou být také nebezpečné. Pojmy alergie a intolerance se velmi často zaměňují, málokdo však ví, že jsou mezi nimi výrazné rozdíly.

Světový den srdce

29.9.2022 se slaví tzv. „Světový den srdce“. Pojďme se v článku podívat na to, co pro zdraví svého srdce můžeme udělat.

Svačinky pro děti plné vitamínů - nejen do školy

Zdravá svačinka by vedle snídaně měla být základem každodenní stravy dětí. Děti si od mala tvoří základ pro vhodné stravovací návyky, které jsou prevencí civilizačních onemocnění, jako například vysoký krevní tlak, cukrovka nebo obezita.

Návrat do školy a imunita

Po bezstarostném létě, kdy děti většinu času trávili venku při letních radovánkách a nemoci se jim ve většině případů vyhýbaly, přichází sychravý paní podzim, nástup do školy, či školky a s tím spojené zvýšené nároky na imunitu díky infekčním onemocněním.

Otravní komáři - co proti nim pomůže?

Kousnutí komárů nejsou jen nepříjemné, ale i nebezpečné. Přenášejí několik závažných chorob. Dobrou zprávou je, že v našich klimatických podmínkách se vyskytuje jen několik z nich.

Plané neštovice - pouze dětská nemoc?

Plané neštovice způsobuje virus varicella-zoster. Nemoc se nejčastěji vyskytuje u dětí předškolního a školního věku.

Sluneční alergie

Mnoha lidem dokáže sluneční alergie snížit hezký prožitek z léta a navíc se časté reakce objevují již i našich zeměpisných šířkách.

Jaro - pozor na alergie

Po pro alergiky relativně příznivé zimě, přichází kritické jaro. Příroda se se slunečním svitem a zvýšenou teplotou probouzí a organizmus alergika začíná rychle reagovat. Slzy vám tečou proudem, škrábe vás hrdlo, svědí sliznice a z nosu se vytvoří vodovod. Alergie dokáže znepříjemnit jakýkoli outdoorový sport, unavit až vyčerpat tělo .

Spánek a melatonin

Nevyspalý a neodpočinutý organismus snadněji podlehne nemoci, je náchylnější na zranění a naše mysl není tak soustředěná.

Ale dobíhání spánkového deficity o víkendu taky není správná volba.

Jak správně vybrat mořskou vodu do nosu

V lékárnách se nás klienti často ptají, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými mořskými vodami. Kdy je a jak mořskou vodu použít. S jakou přísadou si mořskou vodu do nosu vybrat. V tomto blogu se pokusíme odpovědět na vaše otázky.

Jak vybavit lékárničku na hory

Naše doporučení, co se může hodit na horách z lékárny. Nárazová aktivita nebo nepozornost dokáže způsobit bolesti a nepříjemné úrazy jako oteklá kolena, zanícené šlachy, podlitiny nebo zlomeniny. Důležitý je důraz na své schopnosti a mnozí z nás věnují pozornost i technické výbavě.

Jsme unaveni, ale jak se s tím vypořádat?

Cítíte se vyčerpaní, bolí vás klouby, hlava, máte pocit, že nic nestíháte a nezvládáte? Tlak, který na nás současný životní styl klade, nás může na řadu měsíců vyřadit z běžného fungování. Chronický únavový syndrom je nemoc poměrně mladá, a i v dnešní době ji ještě řada lékařů vůbec neuznává. Víme, jak ji řešit.

Atopický ekzém a jeho léčba

Atopický ekzém je dnes nejčastější chronické a zánětlivé kožní onemocnění u dětí v rozvinutých zemích. Jak jej poznáte a jaké jsou možnosti jeho léčby?

Paracetamol, dobrý sluha, zlý pán

Téměř každý ho má doma v lékárničce. V začátcích doby Covidové byl v lékárnách vyprodán a měl zachraňovat životy. Ovšem dokáže životy i brát. Lék s obsahem paracetamolu.

Zdravé hrozny

Pro mě osobně je září jeden z nejhezčích měsíců v roce. I když končí léto, venku je stále příjemně teplo, stromy se začínají barvit a celý tento měsíc na krásnem jihu naší země probíhají slavnosti hroznů.

Inzulín pomáhá již 100 let (od roku 1921)

Píše se rok 1920 a cukrovka je stále nemocí, která znamená jistou smrt.
Lékaři již několik let vědí, že cukr v krvi reguluje hormon produkovaný slinivkou, ale zatím ho nedokázali z této žlázy "dostat ven", tedy izolovat.

Jak prožívá nemoc muž a jak prožívá nemoc žena?

Kdysi se říkalo, že muži pocházejí z Marsu a ženy z Venuše. Ten, kdo výrok vymyslel měl celkem pravdu v jistém ohledu. Máme shodně dvě nohy, dvě ruce, srdce složené ze dvou komor a dvou předsíní, a takto bychom mohli pokračovat i dál. No několik drobných rozdílů by se asi přece jenom našlo, ale co nás taky odlišuje jsou značné rozdíly při symptomech nemocí u mužů a u žen.

7 základních pravidel, jak užívat bylinky

Pomalu se blíží podzim, ten pravý čas na čajové dýchánky. Pro mnohé z nás je to ten pravý relax sednout s horkým šálkem čaje k oknu a sledovat, jak se venku čerti žení, podzimní mlhu anebo v zimních měsících padající sněhové vločky. Každý, kdo má rád čaj, má ten svůj oblíbený. A nemusí to být pouze čaj černý, ovocný anebo zelený, popularitu si udržuje i čaj bylinný, který nám může pomoci od příznaků chřipky, nachlazení, zlepšit náladu anebo pomoci usnout.
Tagy: byliny, čaj
1 z 2