Přírodní nemusí znamenat bezpečné

Ani přírodní nemusí znamenat bezpečné, zdravé, vhodné pro naše tělo a zdraví. Vždy záleží na velikosti dávky. Ovšem některé přírodní látky dokáží lehce ovlivnit i moderní medicínu.

Pozor na slunce, ovlivňuje léky

V případě, že užíváte některé léky a zároveň si dopřáváte pobyt na sluníčku, hrozí vám a zejména vaší pokožce vznik řady nežádoucích reakcí.

Co je dobré vědět o nouzové antikoncepci?

V současné době je v lékárnách k dostání několik typů antikoncepce a v podstatě je výběr přesně podle potřeb, zdravotního stavu, přesvědčení i společné domluvy s partnerem. Nouzová (postkoitální) antikoncepce je antikoncepční metoda určená k použití v případě selhání jiné metody nebo v jiných odůvodněných případech, kdy hrozí nechtěné těhotenství po nechráněném pohlavním styku.
Borelióza se řadí mezi nejčastější infekce přenášené klíšťaty. Na tuto zákeřnou nemoc doposud nebyla vyvinuta žádná vakcína, a právě o to víc je důležitá prevence.

Mykóza, plíseň nohou a jak tento problém řešit

Mykóza nehtů je velmi častý problém zejména v letních měsících, kdy trávíme čas zejména na koupalištích a u bazénů.

Jak vybrat a naplnit lékárničku

Ať už se balíte na odpočinkovou dovolenou k moři, poznávací výlet, adrenalinový trek či zimní lyžování, lékárnička by měla být stálou položkou na vašem seznamu nezbytností.

Křečové žíly

S příchodem léta a možnostmi cestování můžeme mít opět častěji pocit těžkých nohou, v některých případech může přerůst až do komplikaci s křečovými žílami.
Poslední roky jsme v létě už i v naší zeměpisné šířce vystaveni nadměrnému působení slunečních paprsků, a proto bychom se měli mít všichni na pozoru. V případě těhotných žen a malých dětí to platí dvojnásob.

Diabetes a doplňky stravy

Doplňky stravy mohou významným způsobem pomoci kontrolovat hladinu krevního cukru, případně jiným mechanismem působit proti komplikacím diabetu. Nedokážou ale nahrazovat pestrou stravu a nevyrovnají se ani úpravě životosprávy. Doplňky stravy nemohou nahradit ani léčbu, kterou určil lékař. Avšak v určitých případech mohou jejich vzájemné kombinace, nebo kombinace s léčbou výrazným způsobem přispět k normálnímu množství glukózy v krvi.
Návodné video, jak si správně mýt ruce.
Nejčastěji o imunitním systému slýcháváme v období zvýšených infekčních onemocnění – na podzim, v zimě a brzkém jaře,Silný imunitní systém si s všemi “vetřelci” dokáže lehko poradit. To však neplatí v případě oslabeného imunitního systému.
Rovné, pevné a bílé zuby bez vad a kazů jsou snem každého z nás. Alespoň tedy těch, kteří to štěstí nemají, a téměř při každé návštěvě tiše trpí pod vrtačkou ne zrovna oblíbeného byť zručného zubaře. A takových je nás bohužel více. Správná péče o zuby však znamená více, než jen “přejet” dvakrát denně zubním kartáčkem.
Také se vám stává, že po příchodu do lékárny nevíte, která bije? Regály jsou plné záhadných krabiček a tubiček a všechny vypadají tak nějak “léčivě”. Realita je poněkud komplikovanější. Mezi výrobky existuje zcela zásadní rozdíl spočívající v dělení na léčivé přípravky a doplňky stravy.