EUC Laboratoře - Borelióza

Borelióza

Laboratorní vyšetření

Lymeská borelióza je nejčastější a nejzávažnější infekcí přenášenou klíšťaty v České republice a počet případů borelióz u nás stále stoupá. Každý rok je hlášeno okolo 4 000 nemocných. Zvláště po mírné zimě se výrazně zvyšuje přežití klíšťat.

30 odběrových míst laboratoří po celé ČR zde:

990 Kč
Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop
Jak funguje vyšetření?   Lymeská borelióza je nejčastější a... více
Informace o produktu "Borelióza"


Jak funguje vyšetření?

 

Lymeská borelióza je nejčastější a nejzávažnější infekcí přenášenou klíšťaty v České republice a počet případů borelióz u nás stále stoupá. Každý rok je hlášeno okolo 4 000 nemocných. Zvláště po mírné zimě se výrazně zvyšuje přežití klíšťat. Lymeská borelióza může vést k postižení mnoha orgánů, např. zánětu mozkových blan, nervového systému, kůže, kloubů a srdce. Onemocnění je nutno léčit, aby se předešlo rozšíření infekce a přechodu do chronické fáze. 

Protilátky, které laboratoř stanovuje, se v krvi objevují za 3–6 týdnů po infikování klíštětem, poté je vyšetření vhodné absolvovat.

Kdy neváhat s vyšetřením?
Pokud jste měli přisáté klíště a máte podezření na lymeskou boreliózu, je nutné navštívit lékaře. Případně můžete ověřit zdravotní stav tímto vyšetřením. Nejdříve však 3-6 týdnů po infikování klíštětem.

Před odběrem:
Přijďte nalačno, nejezte cca 12 hodin, před odběrem nekuřte.

Doporučení:
Je vhodné vypít ¼ litru vody či neslazeného čaje.

Výsledky:
K dispozici do 7 pracovních dní.

Složení balíčku:
Borrelia IgM, IgG, odběr krve

Výrobce EUC Laboratoře
Kód produktu: MD360368
Druh zboží: Laboratorní vyšetření