EUC Laboratoře - Homocystein

Homocystein

Laboratorní vyšetření

Homocystein je aminokyselina, kterou si naše tělo samo vytváří. Během látkové výměny by se ale měl rozložit na dále zužitkovatelné neškodné látky. K tomu jsou zapotřebí zejména vitamíny skupiny B (kyselina listová, B6, B12). Porucha odbourávání homocysteinu může být vrozená nebo zaviněná např. sníženým příjmem těchto vitamínů. Většímu riziku čelí např. senioři či vegetariáni.

30 odběrových míst laboratoří po celé ČR zde:

560 Kč
Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop
Jak funguje vyšetření?   Homocystein je aminokyselina, kterou si... více
Informace o produktu "Homocystein"


Jak funguje vyšetření?

 

Homocystein je aminokyselina, kterou si naše tělo samo vytváří. Během látkové výměny by se ale měl  rozložit na dále zužitkovatelné neškodné látky. K tomu jsou zapotřebí zejména vitamíny skupiny B  (kyselina listová, B6, B12). Porucha odbourávání homocysteinu může být vrozená nebo zaviněná např. sníženým příjmem těchto vitamínů. Většímu riziku čelí např. senioři či vegetariáni.

Homocystein je dnes považován za nezávislý rizikový faktor cévních, kardiovaskulárních a dalších onemocnění, potratů a vývojových vad plodu, zejména jeho nervové soustavy.Tento test je vhodné doplnit ještě o vyšetření enzymu methylentetrahydrofolát reduktázy (MTHFR), který ukáže, zda příčinou zvýšené hladiny homocysteinu není genetická porucha.

Před odběrem:
Přijďte nalačno, nejezte cca 12 hodin, před odběrem nekuřte.

Doporučení:
Je vhodné vypít ¼ litru vody či neslazeného čaje.

Výsledky:
K dispozici další pracovní den po odběru.

Složení balíčku:
Homocystein, odběr krve.

Výrobce EUC Laboratoře
Kód produktu: MD360367
Druh zboží: Laboratorní vyšetření