• EUC Lékárny pro vás dále zůstávají otevřené. Stále také můžete nakupovat bezpečně a pohodlně online na našem e-shopu.
EUC Laboratoře - Kolorektální karcinom

Kolorektální karcinom

Laboratorní vyšetření

Poukaz na laboratorní vyšetření. Krevní test pro časnou detekci kolorektálního karcinomu - Septin9 je přijatelnou alternativou, kterou lze provést jako první krok. Umožňuje v krevní plazmě detekovat marker specifický pro karcinom ve střevech či konečníku. Pokud je tento marker ve vzorku detekován, existuje u klienta zvýšená pravděpodobnost výskytu kolorektálního karcinomu. V takovém případě by měl klient podstoupit kolonoskopii pro potvrzení diagnózy nebo pro zahájení léčby. více

3 198 Kč
Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop

Skladem > 10 ks

Můžete mít zítra Doprava a termíny doručení
Osobní odběr zdarma v EUC Lékárnách
Krevní test pro časnou detekci kolorektálního karcinomu - Septin9 je přijatelnou alternativou,... více
Informace o produktu "Kolorektální karcinom"

Krevní test pro časnou detekci kolorektálního karcinomu - Septin9 je přijatelnou alternativou, kterou lze provést jako první krok. Umožňuje v krevní plazmě detekovat marker specifický pro karcinom ve střevech či konečníku. Pokud je tento marker ve vzorku detekován, existuje u klienta zvýšená pravděpodobnost výskytu kolorektálního karcinomu. V takovém případě by měl klient podstoupit kolonoskopii pro potvrzení diagnózy nebo pro zahájení léčby.

Ročně na kolorektální karcinom celosvětově umírá přibližně 500 000 lidí, po rakovině plic se jedná o druhé nejčastější nádorové onemocnění způsobující smrt.

V raných fázích se kolorektální karcinom muže vyvíjet bez jakýchkoli příznaků. Pokud je ale detekován v časném stadiu, je léčba velmi úspěšná. Proto by měl být pravidelný screening na tento karcinom součástí běžné zdravotní péče u osob starších 50 let. Obvykle se doporučuje provést jedenkrát za rok test detekce okultního krvácení (TOKS) ve stolici nebo jedenkrát za 10 let ambulantní kolonoskopii. Oba tyto testy jsou účinné v boji proti kolorektálnímu karcinomu. Krevní test Septin 9 je alternativní možností zapojení do screeningu.

Bohužel pouze malá část cílové populace pravidelně podstupuje screeningové testy, neboť jsou vnímány jako nepříjemné.

Upozornění:
Genetické vyšetření lze provést pouze na základě informovaného souhlasu pacienta. Pro informaci formulář najdete zde. Formulář si můžete vytisknout a předvyplnit, odbornou část doplní sestra před odběrem.

Před odběrem:
Před odběrem není nutno dodržovat dietní opatření, odběr nemusí být proveden nalačno.

Výsledky:
Výsledky lze vyzvednout za měsíc po odběru.

Poznámka:
Cena zahrnuje odběr

Vlastní laboratorní vyšetření je prováděno společností EUC Laboratoře s.r.o. Provozovatel www.euclekarna.cz EUC Klinika Praha a.s. neposkytuje uvedené zdravotní služby, pouze zprostředkovává prodej poukazu na vyšetření. Všechny výše uvedené společnosti spadají do holdingu EUC a.s.