EUC Laboratoře - Vitamin D

Vitamin D

Laboratorní vyšetření

Vitamin D má zcela zásadní význam pro lidské zdraví. Jeho nedostatek má nepříznivý vliv na imunitu – např. nemocnost na onemocnění dýchacích cest, funkci srdce a svalů, krevní tlak, nervovou soustavu, zdravý vývoj kostí a zubů či riziko vniku některých nádorů.

30 odběrových míst laboratoří po celé ČR zde:

1 490 Kč
Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop
Jak funguje vyšetření? V zimním a jarním období nezískáme vitamin D ze... více
Informace o produktu "Vitamin D"


Jak funguje vyšetření?


V zimním a jarním období nezískáme vitamin D ze slunečního záření a musíme jej dodat ve stravě či vitaminovými doplňky. Odborníci upozorňují na naprosto nedostatečné hladiny vitaminu D diagnostikované během roku u více než 40% evropské populace. Význam vitaminu D již není zdaleka omezen na správný vývin a zdraví kostí a zubů, ale má zásadní význam pro lidské zdraví.

U dětí může být nízká hladina vitaminu D spojena s vyšším výskytem alergií, astmatu, atopické dermatitidy a ekzému. Jeho nedostatek též zhoršuje průběh diabetu 2. typu, zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a hypertenze. Předpokládá se, že nedostatek vitaminu má vliv na vyšší výskyt některých nádorů např. prsů, prostaty a dalších. Pro vývoj plodu je důležitý řádný příjem vitaminu D v těhotenství.

Hladinu vitaminu D, který má též velký vliv na fyzickou výkonnost si můžete nechat také zkontrolovat ve výhodném Balíčku pro sportovce.

Před odběrem:
Přijďte nalačno, nejezte cca 12 hodin, před odběrem nekuřte.

Doporučení:
Je vhodné vypít ¼ litru vody či neslazeného čaje.

Výsledky:
K dispozici další pracovní den po odběru.

Složení balíčku:
Vitamín D, odběr krve

Výrobce EUC Laboratoře
Kód produktu: MD360357
Druh zboží: Laboratorní vyšetření