Zákazníci také zakoupili
Informace o produktu:
"Alerid 10mg tbl.flm.50"
Co je Alerid a k čemu se používá
Léčivou látkou přípravku Alerid je cetirizin-dihydrochlorid. Alerid je přípravek používaný k léčbě alergií (antialergikum).
Alerid se u dospělých a u dětí od 6 let používá ke
- zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy,
- zmírnění příznaků chronické kopřivky nejasného původu (chronické idiopatické urtikárie).
Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
Jak se Alerid užívá
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Tablety se polykají a zapíjejí sklenicí vody.
Tabletu lze rozdělit na 2 stejné dávky.
Doporučená dávka přípravku je:
Dospělí a dospívající starší 12 let: 10 mg (1 tableta) jednou denně.
Děti od 6 do 12 let: 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně.
Pacienti s poruchou funkce ledvin
Pacienti se středně těžkou poruchou funkce ledvin užívají 5 mg (1/2 tablety) jednou denně.
Pokud máte závažné onemocnění ledvin, poraďte se se svým lékařem, který Vám může upravit dávkování.
Pokud má Vaše dítě onemocnění ledvin, poraďte se se svým lékařem, který může upravit dávkování podle potřeb Vašeho dítěte.
Délka léčby
Délka léčby závisí na typu, průběhu a délce trvání Vašich potíží.
Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 1 týden.
Pokud vnímáte účinek přípravku Alerid jako příliš slabý nebo příliš silný, poraďte se se svým lékařem.
Co Alerid obsahuje
Léčivou látkou je cetirizini dihydrochloridum. Jedna potahovaná tableta obsahuje cetirizini dihydrochloridum 10 mg.
Dalšími složkami jsou: kukuřičný škrob, monohydrát laktosy, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, mastek, granulovaná mikrokrystalická celulosa, potahová soustava Opadry II 31F58914 bílá (hypromelosa 2910, monohydrát laktosy, oxid titaničitý, makrogol 4000, dihydrát citrátu sodného, čištěná voda).
Jak Alerid vypadá a co obsahuje toto balení
Bílé kulaté bikonvexní potahované tablety s půlící rýhou na jedné straně, na druhé s vyraženým A.
Tablety jsou baleny v blistru a krabičce. Balení se 4, 10, 20, 50 a 100 potahovanými tabletami.
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.
Kód produktu: | MD357566 |
Druh zboží: | Léčivý přípravek |
Značka: | Alerid |
Léková forma: | Potahovaná tableta |
Indikační skupina: | Antihistaminica, histamin |
Kód PDK | 3780377 |
Kód SUKL | 241386 |
ATC skupina | R06AE07 |
Farmakoterapeutická skupina | PIPERAZINOVÉ DERIVÁTY - CETIRIZIN |
Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.