Dasmini 5mg tbl.flm.10x5mg

Dasmini 5mg tbl.flm.10x5mg

Léčivý přípravek

Dasmini je léčivý přípravek, který obsahuje léčivou látku desloratadin. Je dostupný ve formě tablet. Čtěte pozorně příbalový leták. více

101 Kč
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.

Skladem > 10 ks na e-shopu
nebo k rezervaci na lékárně.

Můžete mít dnes Doprava a termíny doručení
Osobní odběr zdarma při nákupu nad 99 Kč v EUC Lékárnách

Informace o produktu:
"Dasmini 5mg tbl.flm.10x5mg"

Co je přípravek Dasmini a k čemu se používá

Co je přípravek Dasmini

Přípravek Dasmini obsahuje desloratadin, což je antihistaminikum.

Jak přípravek Dasmini účinkuje

Přípravek Dasmini je protialergický lék, který nevyvolává ospalost. Pomáhá kontrolovat Vaši alergickou reakci a její příznaky.

Kdy se má přípravek Dasmini použít

Přípravek Dasmini zmírňuje příznaky související s alergickou rýmou (zánět nosních cest způsobený alergií, např. sennou rýmou nebo alergií na roztoče v prachu) u dospělých a u dospívajících ve věku 12 let a starších. Tyto příznaky zahrnují kýchání, výtok z nosu nebo svědění v nose, svědění na patře a svědící, zarudlé nebo slzící oči.

Přípravek Dasmini se také užívá ke zmírnění příznaků spojených s kopřivkou (postižení kůže způsobené alergií). Tyto příznaky zahrnují svědění a kopřivkové pupeny.

Zmírnění těchto příznaků trvá celý den a pomáhá Vám obnovit normální denní aktivity a spánek.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Jak se přípravek Dasmini užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Použití u dospělých a dospívajících ve věku od 12 let výše

Doporučená dávka je 1 tableta jedenkrát denně.

Tento léčivý přípravek je určen k perorálnímu podání (užití ústy).
Tabletu polkněte celou a zapijte ji vodou. Přípravek lze užívat jak s jídlem, tak i bez jídla.

Délka léčby

Délka léčby závisí na typu, průběhu a délce trvání Vašich obtíží.
Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Neužívejte přípravek Dasmini déle než 10 dní, pokud Vám lékař neřekne jinak.

Co přípravek Dasmini obsahuje

Léčivou látkou je desloratadinum. Jedna potahovaná tableta obsahuje desloratadinum 5 mg.

Dalšími složkami v jádru tablety jsou mikrokrystalická celulosa (E460), hypromelosa (E464), koncentrovaná kyselina chlorovodíková (E507) (k úpravě pH), hydroxid sodný (E524) (k úpravě pH), sušený kukuřičný škrob, monohydrát laktosy a mastek (E553b). Viz bod 2.
"Přípravek Dasmini obsahuje laktosu a sodík".
Dalšími složkami v potahové vrstvě jsou hypromelosa (E464), makrogol 400, monohydrát laktosy, oxid titaničitý (E171) a hlinitý lak indigokarmínu (E132). Viz bod 2 "Přípravek Dasmini obsahuje laktosu a sodík".

Jak přípravek Dasmini vypadá a co obsahuje toto balení

Světle modrá, kulatá, potahovaná tableta se zkosenými hranami.

Přípravek Dasmini je dostupný v krabičkách po 7 a 10 potahovaných tabletách v blistrech.
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Značka Dasmini
Výrobce KRKA
Kód produktu: MD377656
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Potahovaná tableta
Indikační skupina: Antihistaminica, histamin
Kód PDK 4560349
Kód SUKL 250089
ATC skupina R06AX27
Farmakoterapeutická skupina JINÁ ANTIHISTAMINIKA PRO SYSTÉMOVOU APLIKACI - DESLORATADIN