Ataralgin por.tbl.nob.20

Ataralgin por.tbl.nob.20

Léčivý přípravek

Ataralgin je složený přípravek s protibolestivým účinkem obsahující paracetamol, guaifenezin a kofein. Protibolestivý účinek Ataralginu se projeví obvykle za 1/2-1 hodinu a trvá většinou 4 hodiny. Přípravek není vhodný pro děti a mladistvé do 15 let. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Skladem > 10 ks na e-shopu
nebo k rezervaci na lékárně.

84 Kč

Ataralgin je složený přípravek s protibolestivým účinkem obsahující paracetamol, guaifenezin a kofein. Protibolestivý účinek Ataralginu se projeví obvykle za 1/2-1 hodinu a trvá většinou 4 hodiny. Přípravek není vhodný pro děti a mladistvé do 15 let. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC
Osobní odběr zdarma při nákupu nad 199 Kč v EUC Lékárnách

Informace o produktu:
"Ataralgin por.tbl.nob.20"

Co je přípravek Ataralgin a k čemu se používá

Ataralgin je složený přípravek s protibolestivým účinkem obsahující paracetamol, guaifenezin a kofein.

Paracetamol působí proti bolesti a snižuje horečku.

Guaifenezin zvyšuje účinek paracetamolu proti bolesti. Mimoto snižuje duševní a emoční napětí s pocitem úzkosti, má slabé zklidňující účinky a usnadňuje vykašlávání.

Kofein zesiluje protibolestivé účinky, zejména u bolestí hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševní aktivitu.

Protibolestivý účinek Ataralginu se projeví obvykle za 1/2-1 hodinu a trvá většinou 4 hodiny.
Ataralgin se používá u dospělých a dospívajících ve věku 15 let a starších k rychlému tlumení mírné až středně silné bolesti hlavy, zubů a bolesti v oblasti krční páteře. Dále se užívá při bolestech kloubů a svalů doprovázejících chřipková onemocnění, k léčbě horečnatých stavů při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.

Jak se přípravek Ataralgin užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Pokud nebylo Vaším lékařem předepsáno jinak, obvyklá dávka je pro dospělé a dospívající ve věku 15 let a starší 1-2 tablety užívané až 3x denně s odstupem alespoň 4 hodin.

  • Maximální denní dávka nesmí překročit dávku 6 tablet během 24 hodin.
  • Maximální jednotlivá dávka nesmí být vyšší než 3 tablety. Jednotlivou dávku 3 tablety mohou užít pouze osoby s hmotností nad 60 kg.
  • Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu bolestí nebo horečky, poraďte se s lékařem.
  • Pokud obtíže ustupují, lze přípravek užívat bez porady s lékařem až 7 dnů.
  • Dlouhodobé užívání je možné pouze na doporučení lékaře.
  • Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.

Použití u pacientů se zhoršenou funkcí jater nebo ledvin

Pacienti s onemocněním jater a ledvin, stejně i nemocní s Gilbertovým syndromem užívají lék podle doporučení lékaře ve snížené dávce a v prodloužených odstupech mezi dávkami.

Použití u dětí

Přípravek Ataralgin není určen pro děti a dospívající mladší 15 let.

Použití u starších pacientů

U starších pacientů není třeba zvláštní úprava dávkování přípravku.

Co přípravek Ataralgin obsahuje

Léčivými látkami jsou paracetamolum guaifenesinum acoffeinum. Jedna tableta obsahuje paracetamolum 325 mg, guaifenesinum 130 mg a coffeinum 70 mg.
Pomocnými látkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, polvidon 30, sodná sůl kros-karmelosy, kyselina stearová 50%, magnesium-stearát.

Jak přípravek Ataralgin vypadá a co obsahuje toto balení

Přípravek Ataralgin jsou bílé až téměř bílé tablety se zkosenými hranami a s půlicí rýhou na jedné straně. Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety pro snazší polykání, není určena k dělení dávky.
Tablety jsou v Al/průhledných bezbarvých PVC PVC/PVdC/Al blistrech a krabičce.

Balení obsahuje 10, 20, 30, 40, 50 nebo 60 tablet v blistrech po 10 tabletách.
Na trhu nemusí být k dispozici všechny velikosti balení.

Značka Ataralgin
Výrobce GLENMARK
Kód produktu: MD186581
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Tableta
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica
Kód PDK 8595112610015
Kód SUKL 48888
ATC skupina N02BE51
Farmakoterapeutická skupina ANILIDY - PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.