7
Valetol por.tbl.nob.24

Valetol por.tbl.nob.24

Léčivý přípravek

Valetol je složený přípravek obsahující kombinaci léčivých látek – propyfenazon, paracetamol a kofein. Propyfenazon působí proti bolesti, horečce a zánětu. Čtěte pozorně příbalový leták. více

81 Kč 75 Kč
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop a na kamenných lékárnách se mohou lišit. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.

Skladem > 10 ks na e-shopu
nebo k rezervaci na lékárně.

Můžete mít zítra Doprava a termíny doručení
Osobní odběr zdarma v EUC Lékárnách

Zákazníci zakoupili také

Informace o produktu "Valetol por.tbl.nob.24"

Co je Valetol a k čemu se používá

Valetol patří do skupiny léků zvaných analgetika. Tyto léky tlumí bolest. Valetol obsahuje kombinaci tří léčivých látek - propyfenazon, paracetamol a kofein. Propyfenazon a paracetamol tlumí bolest a snižují horečku, propyfenazon má i protizánětlivý účinek. Kofein zesiluje účinky obou složek. Protibolestivý účinek nastupuje asi půl hodiny po užití přípravku a trvá několik hodin.

Valetol mohou užívat dospělí a dospívající od 15 let ke krátkodobé léčbě bolesti hlavy (včetně migrény), zubů, při bolesti zad v křížové oblasti, bolesti po operacích, při bolesti doprovázející nachlazení a při bolestivé menstruaci. Po doporučení lékařem lze přípravek užívat při neuralgii (bolest v průběhu nervu).

Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Jak se Valetol užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Doporučená jednotlivá dávka přípravku u dospělých a dospívajících od 15 let je 1-2 tablety. V případě potřeby se dále užívá 1 tableta v časových odstupech nejméně čtyř hodin mezi jednotlivými dávkami. Nepřekračujte celkovou dávku 5 tablet za den.

Použití u dětí a dospívajících

Přípravek Valetol není určen pro děti a dospívající do 15 let.

Způsob podání:

Tableta se užívá ústy a zapije se sklenicí vody. Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety pro snazší polykání, pokud máte potíže ji spolknout vcelku.

Délka léčby:

Valetol se užívá pouze krátkodobě. Pokud nedojde k ústupu obtíží do 5 dnů, nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání Valetolu s lékařem.

Bez porady s lékařem neužívejte Valetol déle než 1 týden.

Co Valetol obsahuje

Léčivými látkami jsou propyphenazonum 300 mg, paracetamolum 150 mg, coffeinum 50 mg v 1 tabletě.

Pomocnými látkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, mastek, kyselina stearová, magnesium stearát, aluminium stearát, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymetylškrobu, mikrokrystalická celulosa.

Jak přípravek Valetol vypadá a co obsahuje toto balení

Valetol jsou téměř bílé tablety s půlicí rýhou o průměru 13 mm. Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety pro snazší polykání, nikoliv její rozdělení na stejné dávky.

Druh obalu: PVC/Al blistr, krabička.

Obsah balení: 10, 12, 20, 24 tablet.

Značka Valetol
Výrobce HERBACOS RECORDATI
Kód produktu: MD301821
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Tableta
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica
Kód PDK 2916006
Kód SUKL 186199
ATC skupina N02BE51
Farmakoterapeutická skupina ANILIDY - PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK