Paralen 100mg sup.5

Léčivý přípravek

Přípravek Paralen 100 je určený k léčbě horečky, zejména při akutních bakteriálních a virových infekcích, k léčbě bolesti zubů (včetně bolesti provázející prořezávání zoubků), bolesti hlavy, bolesti svalů nebo kloubů nezánětlivé etiologie. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Dočasně nedostupné

39 Kč

Přípravek Paralen 100 je určený k léčbě horečky, zejména při akutních bakteriálních a virových infekcích, k léčbě bolesti zubů (včetně bolesti provázející prořezávání zoubků), bolesti hlavy, bolesti svalů nebo kloubů nezánětlivé etiologie. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Prosím informujte mne, jakmile produkt bude opět k dispozici.

Vyplněním svých údajů do formuláře a kliknutím na tlačítko "Pokračovat" berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Zákazníci také zakoupili

Informace o produktu:
"Paralen 100mg sup.5"

Co je přípravek Paralen 100 mg čípky a k čemu se používá

Paracetamol, léčivá látka přípravku Paralen 100 mg čípky, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Přípravek Paralen 100 mg čípky se používá u dětí s tělesnou hmotnosti nad 7 kg ke snížení horečky při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. Dále se používá při mírné až středně silné bolesti různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů (bolesti provázející prořezávání zoubků), při bolesti kloubů a svalů provázející chřipková onemocnění.

Jak se přípravek Paralen 100 mg čípky užívá

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Paralen 100 mg čípky se zavádějí podle potřeby 3-4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin v následujících dávkách:

  • dětem o tělesné hmotnosti 7-13 kg 1 čípek,
  • dětem o tělesné hmotnosti 14-20 kg 2 čípky.

Před upotřebením uvolněte čípek z fólie pomalým rovným roztržením nastřižené fólie až ke špičce čípku. Jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1-2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.

Celková denní dávka paracetamolu za 24 hodin nemá překročit 60 mg/kg tělesné hmotnosti dítěte. Pro jednorázové podání je dávka 10-15 mg/kg tělesné hmotnosti.

Léčení můžete ukončit, jakmile horečka či bolest ustoupí.

Pokud nedojde do 2 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku u dítěte s lékařem. Léčba přípravkem Paralen 100 mg čípky bez porady s lékařem nemá přesáhnout dobu 3-5 dní. U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem.

Co přípravek Paralen 100 mg čípky obsahuje

Léčivou látkou je paracetamolum. Jeden čípek obsahuje paracetamolum 100 mg.

Dalšími složkami jsou čípkový základ H 15 a W 35.

Jak přípravek Paralen 100 mg čípky vypadá a co obsahuje toto balení

Paralen 100 jsou bílé až slabě nažloutlé čípky torpédovitého tvaru.

Velikost balení: 5 čípků.

Značka Paralen
Výrobce ZENTIVA LULEBURGAZ
Kód produktu: MD385435
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Čípek
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica
Kód PDK 4606936
Kód SUKL 254421
ATC skupina N02BE01
Farmakoterapeutická skupina ANILIDY - PARACETAMOL
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.