Zákazníci také zakoupili
Informace o produktu:
"Ibuprofen Auxilto 400mg tbl.flm.30"
Co je přípravek Ibuprofen Auxilto a k čemu se používá
Přípravek Ibuprofen Auxilto obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID). Tato léčiva zmírňují bolest a zánět a tlumí horečku. Ibuprofen Auxilto je určen ke krátkodobé léčbě mírné až středně silné bolesti, jako jsou:
- bolest hlavy (včetně migrény),
- bolest zad a bolest svalů a kloubů,
- bolest zubů,
- menstruační bolest.
Přípravek také zmírňuje horečku.
Přípravek Ibuprofen Auxilto je určen k léčbě dospělých a dospívajících s tělesnou hmotností 40 kg a více (od 12 let).
Jak se přípravek Ibuprofen Auxilto užívá
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Jak se přípravek Ibuprofen Auxilto užívá
Tabletu zapijte sklenicí vody. Tabletu nedrťte, nekousejte ani necucejte, abyste se vyhnul(a) podráždění žaludku nebo hrdla. Pokud máte citlivý žaludek, doporučuje se užívat tento léčivý přípravek společně s jídlem.
Kolik přípravku Ibuprofen Auxilto máte užívat
Je třeba užívat nejnižší účinnou dávku po co nejkratší dobu nutnou ke zmírnění příznaků onemocnění. Máte-li infekční onemocnění, neprodleně se poraďte s lékařem, jestliže příznaky (jako je horečka a bolest) přetrvávají nebo se zhoršují (viz bod 2).
Vyšší, než doporučené dávky mohou představovat vážná rizika. Bez porady s lékařem nepoužívejte současně jiné léky proti bolesti. Nepřekračujte doporučené dávkování.
Obvyklá denní dávka má být užívána následovně:
Užijte jednu tabletu 1-3krát denně. Mezi jednotlivými dávkami zachovávejte interval nejméně 4 až 6 hodin. Neužívejte více než 3 tablety za den.
Užití více než 400 mg ibuprofenu najednou nepřináší větší úlevu od bolesti.
Děti a dospívající
Přípravek Ibuprofen Auxilto není určen pro dospívající s tělesnou hmotností nižší než 40 kg a pro děti do 12 let. Pro tuto skupinu jsou dostupné přípravky v jiných lékových formách. Pokud je u dospívajících nutné podávat tento léčivý přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře.
Dospělí
Pokud se do 3 dnů u horečky nebo migrény nebo do 5 dnů u bolesti nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
Starší pacienti
Jste-li starší pacient, vždy se před použitím přípravku Ibuprofen Auxilto poraďte se svým lékařem. Jste-li starší pacient, budete náchylnější k nežádoucím účinkům, zejména krvácení a perforaci v trávicím traktu, které mohou být smrtelné. Lékař Vám poradí.
Snížená funkce jater nebo ledvin
Pokud máte sníženou funkci ledvin nebo jater, vždy se před použitím přípravku Ibuprofen Auxilto poraďte s lékařem.
Co přípravek Ibuprofen Auxilto obsahuje
Léčivou látkou je ibuprofen.
Jedna potahovaná tableta obsahuje 400 mg ibuprofenu.
Dalšími složkami jsou:
Jádro tablety: mikrokrystalická celulóza, sodná sůl kroskarmelózy, hypromelóza 2910/5, kyselina stearová, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát.
Potahová vrstva: hypromelóza 2910/5, makrogol 300, mastek; oxid titaničitý (E171).
Jak přípravek Ibuprofen Auxilto vypadá a co obsahuje toto balení
Bílé až téměř bílé kulaté potahované tablety o průměru 12 mm.
Tablety jsou baleny v PVC/Al blistrech.
Velikost balení:
10, 12, 20, 24, 30, 36, 40, 48, 50, 100, 250 potahovaných tablet.
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.
Kód produktu: | MD397383 |
Druh zboží: | Léčivý přípravek |
Značka: | Auxilto |
Léková forma: | Potahovaná tableta |
Indikační skupina: | Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica |
Kód PDK | 4795747 |
Kód SUKL | 258406 |
ATC skupina | M01AE01 |
Farmakoterapeutická skupina | DERIVÁTY KYSELINY PROPIONOVÉ - IBUPROFEN |
Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.
Kategorie
- Volně prodejné léky > Léky na bolest > Léky na bolest hlavy a migrénu
- Volně prodejné léky > Léky na bolest > Léky na bolest zubů a dásní
- Volně prodejné léky > Léky na bolest > Léky na bolest kloubů
- Volně prodejné léky > Léky na bolest > Léky na bolest zad
- Volně prodejné léky > Léky na bolest > Léky na menstruační bolesti
- Volně prodejné léky > Léky na bolest > Léky na bolest svalů
- Volně prodejné léky > Léky na bolest > Léky na bolest šlach