Apo-Ibuprofen Rapid 400mg cps.mol.20 I

Léčivý přípravek

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid 400 mg soft capsules obsahuje léčivou látku ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léků, NSAID), zmírňuje bolest a snižuje horečku. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Alternativy / varianty balení:
Apo-Ibuprofen Rapid 400mg cps.mol.20 I 83 Kč

Dočasně nedostupné

83 Kč

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid 400 mg soft capsules obsahuje léčivou látku ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léků, NSAID), zmírňuje bolest a snižuje horečku. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Prosím informujte mne, jakmile produkt bude opět k dispozici.

Vyplněním svých údajů do formuláře a kliknutím na tlačítko "Pokračovat" berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Informace o produktu:
"Apo-Ibuprofen Rapid 400mg cps.mol.20 I"

Co je Apo-Ibuprofen Rapid a k čemu se používá

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid obsahuje léčivou látku ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léků, NSAID) a zmírňuje bolest a snižuje horečku.

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid je určen k použití u dospělých a dospívajících s hmotností nad 40 kg (od 12 let) k úlevě od mírné až středně silné bolesti, např. při bolesti hlavy, akutní migréně (s aurou nebo bez aury), bolestech svalů, menstruační bolesti, horečce a bolesti spojené s běžným nachlazením.

Jak se Apo-Ibuprofen Rapid užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dospělí a dospívající od 40 kg a více (od 12 let)

1 tobolka (400 mg ibuprofenu) až 3x denně dle potřeby. Užívejte pouze dávku nutnou k dosažení úlevy od příznaků onemocnění a dodržujte odstup nejméně 6 hodin mezi jednotlivými dávkami.

Neužívejte více než 3 tobolky (1 200 mg ibuprofenu) během 24 hodin.

Apo-Ibuprofen Rapid 400 mg měkká tobolka, je určena k perorálnímu podání.
Tobolky se polykají nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.

Tento léčivý přípravek je určen pouze pro krátkodobé použití.

Je třeba podávat co nejnižší účinnou dávku po co nejkratší dobu nutnou ke zmírnění příznaků onemocnění. Máte-li infekční onemocnění, neprodleně se poraďte s lékařem, jestliže příznaky (jako jsou horečka a bolest) přetrvávají nebo se zhoršují (viz bod 2).

Nedoporučuje se užívat tento léčivý přípravek u dětí mladších 12 let nebo u dětí s tělesnou hmotností nižší než 40 kg.

Dospělí: Doporučená dávka je 1 tobolka (400 mg ibuprofenu) až 3x denně, dle potřeby. Užívejte pouze dávku nutnou k dosažení úlevy od příznaků onemocnění a dodržujte odstup nejméně 6 hodin mezi jednotlivými dávkami.
Pokud se vaše příznaky nezlepší nebo se zhorší do 4 dnů v případě bolesti a do 3 dnů v případě horečky a migrény, musíte se poradit s lékařem.
Dospívající (12-18 let): Pokud se příznaky dospívajícího zhorší nebo se nezlepší do 3 dnech, musíte se poradit s lékařem.

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid tobolky nesmí užívat dospívající s hmotností nižší než 40 kg a děti.

Co přípravek Apo-Ibuprofen Rapid obsahuje

Léčivá látka je ibuprofenum.
Jedna tobolka obsahuje 400 mg ibuprofenu.

Pomocné látky jsou:
Makrogol 600
Hydroxid draselný
Čištěná voda
Triglyceridy se středním řetězcem
Isopropylalkohol
Lecitin (sójové boby)

Obal tobolky
Želatina
Tekutý částečně dehydratovaný sorbitol (420)

Potisk tobolky
Opacode WB black NS-78-17821*

* Černý inkoust obsahuje: černý oxid železitý, hypromelosa 2910/6

Jak přípravek Apo-Ibuprofen Rapid vypadá a co obsahuje toto balení

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid jsou průhledné bezbarvé oválné měkké želatinové tobolky s logem vytištěným černým inkoustem.

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid je dodáván v PVC/PE/PVdC/Al blistrech a v PVC/PE/PVdC/Al/PET blistrech.
Balení obsahují 4, 10, 12, 15, 16, 20 a 30 tobolek.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Značka Aurovitas
Výrobce PATHEON SOFTGELS
Kód produktu: MD186552
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Měkká tobolka
Indikační skupina: Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica
Kód PDK 2669290
Kód SUKL 170271
ATC skupina M01AE01
Farmakoterapeutická skupina DERIVÁTY KYSELINY PROPIONOVÉ - IBUPROFEN
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.