Ibalgin Plus 400mg/100mg tbl.flm.24
Léčivý přípravek
Skladem > 10 ks
na e-shopu
nebo k rezervaci na lékárně.
Zákazníci také zakoupili
Informace o produktu:
"Ibalgin Plus 400mg/100mg tbl.flm.24"
Co je přípravek Ibalgin Plus a k čemu se používá
Ibalgin Plus obsahuje dvě léčivé látky: ibuprofen a kofein.
Ibuprofen patří do skupiny léků označovaných jako nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID). NSAID účinkují tak, že poskytují úlevu změnou reakce těla na bolest.
Kofein patří do skupiny léků označovaných jako stimulancia.
Ibalgin Plus se používá ke krátkodobé symptomatické léčbě akutní středně silné bolesti, jako je bolest zubů nebo bolest hlavy.
Ibalgin Plus je indikován pouze u dospělých.
Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
Jak se přípravek Ibalgin Plus užívá
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Doporučená dávka přípravku je:
Dospělí
Počáteční dávka: užijte 1 potahovanou tabletu (400 mg ibuprofenu a 100 mg kofeinu). V případě potřeby užijte další dávku (1 potahovanou tabletu), ale nepřekračujte celkovou dávku 3 potahovaných tablet (1 200 mg ibuprofenu a 300 mg kofeinu) během 24 hodin. Interval mezi jednotlivými dávkami nemá být kratší než 6 hodin.
Pokud máte pocit, že je účinek tohoto léku větší nebo menší, než jste očekávali, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.
Pro stavy s mírnou bolestí nebo léčbu delší než 3 dny se přípravek Ibalgin Plus nedoporučuje.
Není určeno pro použití u dětí a dospívajících mladších 18 let, protože nejsou k dispozici žádné údaje.
Pro perorální použití.
Potahované tablety se polykají vcelku a zapíjejí se sklenicí vody.
Pacientům s citlivým žaludkem se doporučuje, aby užívali přípravek Ibalgin Plus s jídlem.
Pouze pro krátkodobé použití.
Délka léčby nemá přesáhnout 3 dny.
Pokud se příznaky zhorší nebo bude bolest přetrvávat i po 3 dnech léčby, poraďte se se svým lékařem.
Je třeba podávat nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zmírnění příznaků onemocnění.
Máte-li infekční onemocnění, neprodleně se poraďte s lékařem, jestliže příznaky (jako jsou horečka a bolest) přetrvávají nebo se zhoršují (viz bod 2).
Co přípravek Ibalgin Plus obsahuje
Léčivými látkami jsou ibuprofenum a coffeinum.
Jedna potahovaná tableta obsahuje ibuprofenum 400 mg a coffeinum 100 mg.
Pomocnými látkami jsou:
Jádro tablety:
Mikrokrystalická celulosa
Sodná sůl kroskarmelosy
Koloidní bezvodý oxid křemičitý
Magnesium-stearát
Potahová vrstva:
Hypromelosa
Hyprolosa
Makrogol 6000
Mastek
Oxid titaničitý (E171)
Jak přípravek Ibalgin Plus vypadá a co obsahuje toto balení
Ibalgin Plus jsou bílé, podlouhlé, potahované tablety o velikosti 17,8 mm x 8,6 mm.
Ibalgin Plus je dostupný v blistrech.
Balení po 6, 10, 12, 15, 18, 20 a 24 potahovaných tabletách.
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.
Značka | Ibalgin |
Výrobce | CHINOIN |
Kód produktu: | MD376733 |
Druh zboží: | Léčivý přípravek |
Léková forma: | Potahovaná tableta |
Indikační skupina: | Analgetica, antipyretica |
Kód PDK | 3950350 |
Kód SUKL | 228521 |
ATC skupina | M01AE51 |
Farmakoterapeutická skupina | DERIVÁTY KYSELINY PROPIONOVÉ - IBUPROFEN, KOMBINACE |
Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.