Aspirin C 400mg/240mg tbl.eff.20

Aspirin C 400mg/240mg tbl.eff.20

Léčivý přípravek

Skladem na e-shopu > 10 ks

257 Kč
mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC
Orientační termín doručení ve čtvrtek 20.6. Více o termínu doručení
Osobní odběr zdarma při nákupu nad 199 Kč v EUC Lékárnách

Informace o produktu:
"Aspirin C 400mg/240mg tbl.eff.20"

Co je Aspirin C a k čemu se používá

Kyselina acetylsalicylová snižuje tvorbu prostaglandinů (fyziologicky účinných sloučenin, které se podílejí na vzniku zánětu), a tím působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty.
Kyselina askorbová (vitamin C) podporuje obranyschopnost organismu při chřipce a nachlazení.

Přípravek mohou užívat dospělí při mírných až středně silných bolestech (např. bolestech hlavy, zubů, svalů, kloubů nebo při menstruačních bolestech) a při horečce. Při nachlazení nebo chřipce k úlevě od bolesti a horečky.
Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek dospělí při zánětlivém kloubním onemocnění.
Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem.
Vzhledem k obsahu kyseliny acetylsalicylové v jedné šumivé tabletě (400 mg) nemusí být přípravek vhodný pro léčbu mladších dětí. Pro tuto populaci jsou k dispozici jiné přípravky, které mají nižší obsah kyseliny acetylsalicylové.

Jak se Aspirin C užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Šumivou tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Neužívejte nalačno. Bez porady s lékařem se nemají užívat další přípravky obsahující vitamin C.
Bez doporučení lékaře neužívejte déle než 3-5 dní. Nedojde-li ke zmírnění horečky či bolesti do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Dávkování

Doporučená dávka přípravku je:

Dospělí a dospívající od 16 let
Jednotlivá dávka 1 až 2 šumivé tablety (400 až 800 mg) může být opakována v intervalech 4-8 hodin. Obvyklá denní dávka je 6 šumivých tablet, maximální denní dávka, která nesmí být překročena, je 10 šumivých tablet (4 g kyseliny acetylsalicylové).

Děti a dospívající do 16 let
Děti a dospívající do 16 let smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy určí lékař. Vzhledem k obsahu kyseliny acetylsalicylové v jedné šumivé tabletě (400 mg) nemusí být přípravek vhodný pro léčbu mladších dětí. Pro tuto populaci jsou k dispozici jiné přípravky, které mají nižší obsah kyseliny acetylsalicylové. Při podání kyseliny acetylsalicylové dětem a dospívajícím v průběhu horečnatého onemocnění hrozí vznik Reyova syndromu (viz bod 4).

Starší pacienti
Jednotlivá dávka 1 až 2 šumivé tablety (400 až 800 mg) může být opakována v intervalech 4-8 hodin. Obvyklá denní dávka je 6 šumivých tablet, maximální denní dávka, která nesmí být překročena, je 10 šumivých tablet (4 g léčivé látky).

Porucha funkce jater
Osoby s poruchou funkce jater mohou kyselinu acetylsalicylovou užívat se zvýšenou opatrností a pouze po poradě s lékařem. Kyselinu acetylsalicylovou nesmí užívat osoby se závažným selháním jater.

Porucha funkce ledvin
Osoby s poruchou funkce ledvin mohou kyselinu acetylsalicylovou užívat se zvýšenou opatrností a pouze po poradě s lékařem. Kyselinu acetylsalicylovou nesmí užívat osoby se závažným selháním ledvin.

O vhodnosti současného užívání přípravku Aspirin C s jinými přípravky proti bolesti, zánětu nebo nachlazení se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Co přípravek Aspirin C obsahuje

Léčivými látkami jsou kyselina acetylsalicylová 400 mg a kyselina askorbová 240 mg.
Pomocnými látkami jsou dihydrogen-citronan sodný, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, kyselina citronová.

Jak přípravek Aspirin C vypadá a co obsahuje toto balení

Bílé kulaté ploché tablety se zkosenými hranami, na jedné straně vyraženo logo Bayer. Balení obsahuje 20 šumivých tablet v (papír/PE/Al/Surlyn) stripu a krabičce.

Upozornění:
Text na stripu je v bulharštině. Na stripu je nalepena etiketa s českým překladem textu.

Výrobce BAYER BITTERFELD
Kód produktu: MD384659
Druh zboží: Léčivý přípravek
Značka: Nutrilon
Léková forma: Šumivá tableta
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica
Kód PDK 4642485
Kód SUKL 221196
ATC skupina N02BA51
Farmakoterapeutická skupina KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ A DERIVÁTY - KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.