Paramax Rapid 250mg por.tbl.nob.10x250mg

Paramax Rapid 250mg por.tbl.nob.10x250mg

Léčivý přípravek

Patří mezi léky nazývané analgetika, antipyretika. Léčivá látka je paracetamol. Tlumí bolest a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Nedráždí žaludek a nevyvolává krvácení, mohou jej tedy užít i nemocní s žaludečními a dvanáctníkovými vředy. Čtěte pozorně příbalový leták. více

28 Kč
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.

Skladem > 10 ks

Můžete mít dnes Doprava a termíny doručení
Osobní odběr zdarma při nákupu nad 99 Kč v EUC Lékárnách

Informace o produktu:
"Paramax Rapid 250mg por.tbl.nob.10x250mg"

Co je Paramax Rapid 250 mg a k čemu se používá

Přípravek Paramax Rapid 250 mg patří mezi léky nazývané analgetika, antipyretika. Léčivá látka přípravku Paramax Rapid 250 mg je paracetamol. Paramax Rapid 250 mg tlumí bolest a snižuje horečku.

Tablety jsou určeny k léčbě horečky a mírné až středně silné bolesti jako jsou bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zubů, menstruační bolesti, bolesti zad, bolesti svalů a kloubů a bolesti v krku při chřipce a nachlazení.

Po poradě s lékařem je možné užívat přípravek při neuralgii (silné bolesti pociťované v průběhu nervu) různého původu a bolesti doprovázející některá revmatická onemocnění (artróza).

Přípravek je určen zejména pro děti. Některé stavy či situace uvedené v této příbalové informaci jsou u dětí nepravděpodobné nebo nepřicházejí v úvahu, ale uvádí se pro případ, že by přípravek chtěla užívat dospělá osoba.

Přípravek není určen pro děti do 3 let.

Jak se Paramax Rapid 250 mg užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dávkování u dětí:

U dětí se dávkování přípravku určuje podle tělesné hmotnosti:
Jednotlivá dávka paracetamolu je 10-15 mg/kg tělesné hmotnosti.
Děti s tělesnou hmotností 17-32 kg: užívá se 1 tableta (tj. 250 mg) po 4-6 hodinách.
Děti s tělesnou hmotností 32-40 kg: užívají se 1-2 tablety (tj. 250 mg - 500 mg) po 4-6 hodinách.

Maximální denní dávka paracetamolu u dětí je 60 mg/kg/den rozdělená do 4 až 6 denních dávek, tj. užívá se jednotlivá dávka přibližně 15 mg/kg po 6 hodinách nebo 10 mg/kg po 4 hodinách.

Bez porady s lékařem se přípravek nepodává dětem déle než 3 dny.
Přípravek není určen pro děti mladší než 3 roky.
Dětem může být tableta rozdrcena a rozpuštěna.

Dávkování pro dospívající od 15 let a dospělé:

Užívají se 2-4 tablety (tj. 500 mg - 1000 mg) podle potřeby 1-4 krát denně.
Jednotlivá dávka 750 mg (3 tablety přípravku Paramax Rapid 250 mg) není vhodná pro osoby s tělesnou hmotností nižší než 50 kg, jednotlivá dávka 1000 mg (4 tablety přípravku Paramax Rapid 250 mg) není vhodná pro osoby s tělesnou hmotností nižší než 60 kg.
Časový odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny u dospělých a 4-6 hodin u dospívajících.
Maximální denní dávka paracetamolu u dospívajících a dospělých je 4 g, tj. 16 tablet přípravku Paramax Rapid 250 mg.

Nepřekračujte doporučené dávkování.
Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.

Pokud Vy nebo Vaše dítě trpíte onemocněním ledvin, je nutné se o užívání přípravku Paramax Rapid 250 mg poradit s lékařem, který Vám upraví dávkování.

Upozornění:

Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků (horečka, bolest) nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem. Tento lék užívejte proti bolesti nejdéle 7 dnů, u dětí nejdéle 3 dny, neurčí-li lékař jinak.

Co Paramax Rapid 250 mg obsahuje

Léčivou látkou je paracetamolum 250 mg v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou: povidon, mikrokrystalická celulosa, sodná sůl karboxymethylškrobu, kyselina stearová 50%, magnesium-stearát.

Jak Paramax Rapid 250 mg vypadá a co obsahuje toto balení

Paramax Rapid 250 mg jsou bílé kulaté bikonvexní tablety z jedné strany s půlicí rýhou. Průměr tablety je 10 mm.  Tabletu lze rozdělit na stejné dávky.

Velikost balení
10 tablet v blistru.

Značka Paramax
Výrobce VITABALANS
Kód produktu: MD187661
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Tableta
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica
Kód PDK 2631605
Kód SUKL 134599
ATC skupina N02BE01
Farmakoterapeutická skupina ANILIDY - PARACETAMOL