NAC AL 600 tbl.eff.10 (1x10)

Léčivý přípravek

Acetylcystein, léčivá látka přípravku NAC AL, zkapalňuje hustý hlen v průduškách a podporuje jeho vykašlávání. Přípravek se užívá u osob od 14 let k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest provázených tvorbou vazkého hlenu a vlhkým kašlem. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Produkt není dostupný

Acetylcystein, léčivá látka přípravku NAC AL, zkapalňuje hustý hlen v průduškách a podporuje jeho vykašlávání. Přípravek se užívá u osob od 14 let k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest provázených tvorbou vazkého hlenu a vlhkým kašlem. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Informace o produktu:
"NAC AL 600 tbl.eff.10 (1x10)"

Co je přípravek NAC AL a k čemu se používá

Acetylcystein, léčivá látka přípravku NAC AL, zkapalňuje hustý hlen v průduškách a podporuje jeho vykašlávání.

Přípravek NAC AL se užívá u dospělých a dospívajících od 14 let k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest provázených tvorbou vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je např. zánět průdušnice nebo zánět průdušek (bronchitida). U akutních onemocnění lze přípravek užívat bez porady s lékařem, u chronických onemocnění se přípravek může užívat pouze na doporučení lékaře.

Dále se přípravek NAC AL užívá u dospělých, dospívajících a dětí od 2 let k léčbě mukoviscidózy (vrozené onemocnění žláz se zevní sekrecí, projevující se mj. poruchou zkapalňování hlenů v dýchacích cestách). V tomto případě se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře.

Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Jak se přípravek NAC AL užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Šumivou tabletu lze rozdělit na stejné dávky.

Dávkování u onemocnění dýchacích cest provázených tvorbou hlenu a vlhkým kašlem

Doporučená dávka přípravku u dospívajících od 14 let a dospělých je 2 x denně 1/2 šumivé tablety nebo 1x denně 1 šumivá tableta (tj. 600 mg acetylcysteinu za den).

Bez porady s lékařem lze přípravek užívat nejdéle 5 dnů. Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Dávkování při mukoviscidóze

Vždy dodržujte dávkování předepsané lékařem. Pokud Váš lékař neurčí jinak, obvyklé dávkování je:
Děti od 2 do 6 let: 1x denně 1/2 šumivé tablety.
Děti starší 6 let: 2 x denně 1/2 šumivé tablety nebo 1x denně 1 šumivá tableta (tj. 600 mg acetylcysteinu za den).

Způsob podání

Přípravek NAC AL užívejte po jídle.

Tablety se užívají rozpuštěné ve sklenici vody. Pro zvýšení účinku přípravku na rozpuštění hlenu je vhodné zvýšit příjem tekutin během dne.

Co přípravek NAC AL obsahuje

Léčivou látkou je Acetylcysteinum 600 mg v 1 šumivé tabletě.
Dalšími pomocnými látkami jsou dihydrogen-citronan sodný, hydrogenuhličitan sodný, aspartam, povidon 25, makrogol 6000, citronové aroma.

Jak přípravek NAC AL vypadá a co obsahuje toto balení

Přípravek NAC AL jsou bílé kulaté ploché šumivé tablety se zkosenými hranami s půlicí rýhou na obou stranách.
Tabletu lze rozdělit na stejné dávky.
PP tuba s PE/Silikagel uzávěrem, papírová krabička.

Velikost balení:
10 šumivých tablet;
20 (2 x 10) šumivých tablet.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Značka AL
Výrobce STADA
Kód produktu: MD371911
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Šumivá tableta
Indikační skupina: Expectorantia, mucolytica
Kód PDK 3886893
Kód SUKL 232295
ATC skupina R05CB01
Farmakoterapeutická skupina MUKOLYTIKA - ACETYLCYSTEIN
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.