Minorga 50mg/ml drm.sol.1x60ml

Léčivý přípravek

Minoxidil 5%. Volně prodejný léčivý přípravek k léčbě alopecie. Přípravek Minorga je indikován zejména u mužů, kteří trpí úbytkem nebo zeslabením vlasů na temeni hlavy, a u žen, které trpí celkovým zeslabením vlasů. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Produkt není dostupný

Minoxidil 5%. Volně prodejný léčivý přípravek k léčbě alopecie. Přípravek Minorga je indikován zejména u mužů, kteří trpí úbytkem nebo zeslabením vlasů na temeni hlavy, a u žen, které trpí celkovým zeslabením vlasů. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Zákazníci také zakoupili

Informace o produktu:
"Minorga 50mg/ml drm.sol.1x60ml"

Co je přípravek Minorga a k čemu se používá

Přípravek Minorga obsahuje minoxidil v koncentraci 50 mg na jeden ml.

Přípravek Minorga je léčivý přípravek v tekuté formě, který se přímo aplikuje na vlasovou pokožku hlavy. Používá se k léčbě ztráty vlasů, nedokáže však zajistit vyléčení. Minoxidil je periferní vasodilatans (přípravek, který rozšiřuje cévy); přesný mechanismus, jakým obnovuje růst vlasů při jejich ztrátě, není známý.

Přípravek Minorga je určen k použití u dospělých od 18 do 65 let věku trpících postupným zeslabením nebo ztrátou vlasů na temeni hlavy. Zeslabení nebo ztráta vlasů je pomalý proces, který může být zpozorován až za několik let postupného úbytku.

Přípravek Minorga je indikován zejména u mužů, kteří trpí úbytkem nebo zeslabením vlasů na temeni hlavy a u žen, které trpí celkovým zeslabením vlasů.

Pokud se do 4 měsíců nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Jak se přípravek Minorga používá

Minorga se používá k léčbě, nedokáže však zajistit vyléčení. Aby se dosažený výsledek udržel nebo zlepšil, je důležité nepřerušovat pravidelnou aplikaci tohoto přípravku podle předpisu Vašeho lékaře a v souladu s Vaším stavem.

Aplikujte jednu dávku přípravku Minorga (1 ml) přímo na oblast vlasové pokožky hlavy, kde ztrácíte vlasy, DVAKRÁT DENNĚ, například ráno a večer (nebo ve srovnatelném režimu). Jemnou masáží konečky prstů rozetřete dávku na celou postiženou oblast. Jedna láhev přípravku Minorga obsahuje množství přípravku, které dostačuje na dobu 30 dní. Tento přípravek nemá být používán pacienty do 18 let věku.

Podle klinických studií je odpověď na léčbu poměrně proměnlivá a výsledek není okamžitý. Obecně je růst nových vlasů postupný, a aby byl zřetelný, je nezbytné pokračovat v aplikaci přípravku dvakrát denně po dobu nejméně 4 měsíců.

Poté, co přípravek Minorga začne působit na vlasové folikuly, může být přibližně za 2 až 6 týdnů po zahájení léčby pozorováno dočasné zvýšení rychlosti ubývání vlasů.

Jestliže jste při zahájení léčby přípravkem Minorga, měl(a) velmi málo vlasů a zareagujete na léčbu, budou nové vlasy zpočátku jemné a hladké a nebudou příliš dobře vidět. Při pokračující léčbě získají nové vlasy podobnou barvu a texturu jako všechny ostatní vlasy. Pokud nebyl úbytek vlasů v době zahájení léčby příliš výrazný, nové vlasy budou mít při růstu podobnou barvu a texturu jako všechny ostatní vlasy.

Nesprávné použití nebo dávkování přípravku může způsobovat problémy. Proto tento přípravek nikdy nepoužívejte k léčbě jiných onemocnění nebo jiných pacientů.

Při používání přípravku Minorga není potřeba měnit obvyklou péči o vlasy. Máte však nejprve aplikovat přípravek Minorga, poté nechat vlasy uschnout a až poté použít "spreje", tužidla, kondicionéry, gely či jakékoli jiné přípravky (v případě barvení vlasů, trvalé ondulace atd.). Aplikujte přípravek Minorga, pokud možno, až po plavání nebo namočení vlasů, na suchou vlasovou pokožku hlavy, nebo s plaváním či namáčením vlasů počkejte dvě hodiny po aplikaci přípravku. Přípravek Minorga je třeba nechat působit na vlasovou pokožku hlavy nejméně dvě hodiny.

Jak se přípravek Minorga aplikuje

Přípravek Minorga je určen pouze k zevnímu podání.

Aplikujte jednu dávku (1 ml) dvakrát denně na oblast, kde ubývají vlasy. Neaplikujte vyšší dávky, než je doporučeno. Léčivý přípravek se nesmí používat mimo vlasovou pokožku hlavy. Pokud si před aplikací přípravku Minorga myjete vlasovou pokožku hlavy, použijte jemný a účinný šampon.

Každý aplikátor byl sestrojen tak, aby poskytoval jednu dávku (1 ml) přípravku Minorga.

Vmasírujte nanesené množství do postižené oblasti. Po každé aplikaci si umyjte ruce.

Pokyny k použití

Pokyny k použití závisí na použitém typu aplikátoru.
A. Sprej k aplikaci roztoku na velké plochy vlasové pokožky hlavy.
B. Sprej s aplikátorem k nanášení roztoku na malé plochy vlasové pokožky hlavy nebo do vlasů.

A. Sprej

Doporučuje se při použití na velké plochy vlasové pokožky hlavy.

  1. Sejměte z lahve uzávěr.
  2. Nasměrujte sprej na lysinu, jednou stiskněte a konečky prstů rozetřete roztok po ošetřované oblasti. Opakujte tento postup šestkrát, dokud není aplikována celá požadovaná dávka 1 ml (tj. celkem 7 střiků). Zamezte vdechnutí léčivého přípravku během aplikace.
  3. Opláchněte sprej a po použití nasaďte na láhev uzávěr, aby se alkohol neodpařoval.

B. Sprej s aplikátorem

Doporučuje se při použití na malé plochy vlasové pokožky hlavy nebo do vlasů.

  1. Sejměte z lahve uzávěr.
  2. Vytáhněte ze spreje horní díl. Nasaďte na sprej aplikátor a plnou silou zatlačte.
  3. Nasměrujte sprej na lysinu, jednou stiskněte a konečky prstů rozetřete roztok po ošetřované oblasti. Opakujte tento postup šestkrát, dokud není aplikována celá požadovaná dávka 1 ml (tj. celkem 7 střiků). Zamezte vdechnutí léčivého přípravku během aplikace.
  4. Vypláchněte aplikátor a po použití nasaďte na láhev uzávěr, aby se alkohol neodpařoval.

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Co přípravek Minorga obsahuje

Léčivou látkou je minoxidilum.

Dalšími složkami jsou propylenglykol, ethanol a čištěná voda.

Jak přípravek Minorga vypadá a co obsahuje toto balení

Minorga je čirý bezbarvý nebo nažloutlý roztok se zápachem po alkoholu.

K dispozici jsou následující balení:
Láhev z HDPE s mechanickým rozprašovačem spreje / s aplikátory obsahující 60 ml roztoku.

Velikosti balení:
1 x 60 ml s 1 vyjímatelným dávkovačem s tryskou a 1 vyjímatelným trubicovým dávkovačem.
3 x 60 ml se 3 vyjímatelnými dávkovači s tryskou a 2 vyjímatelnými trubicovými dávkovači.

Výrobce LABORATOIRES BAILLEUL
Kód produktu: MD345973
Druh zboží: Léčivý přípravek
Značka: Minorga
Léková forma: Kožní roztok
Indikační skupina: Dermatologica
Kód PDK 3408797
Kód SUKL 218840
ATC skupina D11AX01
Farmakoterapeutická skupina JINÁ DERMATOLOGIKA - MINOXIDIL
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.