Travel Gum 20 mg léčivé žvýkací gumy 10 ks

Léčivý přípravek

Přípravek Travel-Gum 20mg je lék proti nevolnosti a zvracení (antihistaminikum, antivertiginosum). Používá se k léčbě kinetóz (nevolnost a zvracení při cestování silničními dopr.prostředky, vlakem, letadlem nebo lodí) u dospělých a mladistvých od 15 let. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Produkt není dostupný

Přípravek Travel-Gum 20mg je lék proti nevolnosti a zvracení (antihistaminikum, antivertiginosum). Používá se k léčbě kinetóz (nevolnost a zvracení při cestování silničními dopr.prostředky, vlakem, letadlem nebo lodí) u dospělých a mladistvých od 15 let. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Zákazníci také zakoupili

Informace o produktu:
"Travel Gum 20 mg léčivé žvýkací gumy 10 ks"

Co je Travel Gum a k čemu se používá

Přípravek Travel Gum se používá k léčbě kinetózy (nevolnost a zvracení při cestování silničními dopravními prostředky, vlakem, letadlem nebo lodí).

Léčivá látka obsažená v léčivé žvýkací gumě Travel Gum, dimenhydrinát, patří do skupiny látek nazývaných antihistaminika. Dimenhydrinát ovlivňuje centrum pro zvracení a centrum oční motoriky. Léčivá látka se žvýkáním uvolní z léčivé žvýkací gumy a je i sliznicí úst vstřebána do krve.

Tento způsob použití je výhodný na cestách, protože se lék nemusí polykat. Účinkuje tudíž i tehdy, když k nevolnosti či zvracení už došlo.

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 15 let.

Jak se Travel Gum používá

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dospělí a dospívající od 15 let

Pokud při cestování obvykle trpíte kinetózou, 15-30 minut před začátkem cesty žvýkejte přibližně 10 minut jednu léčivou žvýkací gumu Travel Gum. Pokud se přesto u Vás později vyskytnou obtíže, použijte při prvních příznacích ještě jednu léčivou gumu. Další léčivou gumu můžete použít až po 6 hodinách.

Pokud se u Vás kinetóza vyskytne neočekávaně, použijte Travel Gum co nejdříve po výskytu prvních obtíží (nevolnosti, zvracení).

Dospělí a dospívající od 15 let mohou použít maximálně 6 léčivých žvýkacích gum denně.

Způsob podání

Léčivou žvýkací gumu žvýkejte po dobu asi 10 minut a potom ji vyplivněte. Přípravek Travel Gum nepolykejte, protože by to mohlo zhoršit nucení na zvracení. Neúmyslné spolknutí je však neškodné.

Přípravek Travel Gum může být používán při jídle nebo mezi jídly.

Opatrnost je nutná při jízdě autem z důvodu možného vdechnutí přípravku při náhlém manévru.

Délka léčby

Léčba je pouze příležitostná a omezená pouze na cestování.

Jestliže se do 1 hodiny příznaky onemocnění nezlepší nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.

V případě dlouhodobého používání přípravku není možno vyloučit vznik závislosti. Přípravek proto používejte co nejkratší dobu. Pokud u Vás příznaky kinetózy (nevolnost a zvracení) přetrvávají nebo léčba není úspěšná, ihned vyhledejte lékaře.

Co Travel Gum obsahuje

Léčivou látkou je dimenhydrinát. Jedna perorální guma obsahuje 20 mg dimenhydrinátu.

Pomocnými látkami jsou: Dihydrogenfosforečnan draselný, upravený montánní vosk, povidon 25, dihydrát sodné soli sacharinu, aspartam, kopolymer ethyl-akrylátu a methyl-methakrylátu 7:3, methakrylátový kopolymer typ B, kopolymer kyseliny methakrylové a methyl-methakrylátu 3:7, roztok methakrylátového kopolymeru S 12,5%, oxid titaničitý, tekutá glukóza, koloidní bezvodý oxid křemičitý, levomenthol, bílý vosk, makrogol 6000, magnesium-stearát, oxid hořečnatý, aroma máty peprné, dextrin, čípkový základ E85, uhličitan vápenatý, glukóza, mastek, sorbitol, sacharóza, žvýkačková masa.

Jak přípravek Travel Gum vypadá a co obsahuje toto balení

Bílá lesklá bikonvexní léčivá žvýkací guma.
Přípravek je dodáván v blistru uloženém v krabičce.
Velikost balení: 10 léčivých žvýkacích gum.

Výrobce HERMES PHARMA
Kód produktu: MD367351
Druh zboží: Léčivý přípravek
Značka: Topnatur
Léková forma: Léčivá žvýkací guma
Indikační skupina: Antiemetica, antivertiginosa
Kód PDK 3680163
Kód SUKL 230750
ATC skupina R06AA11
Farmakoterapeutická skupina AMINOALKYLÉTERY - DIMENHYDRINÁT
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.