Bisacodyl-K drg.105x5mg

Bisacodyl-K 5mg tbl.obd.105

Léčivý přípravek

Přípravek působí na pohyblivost tlustého střeva a konečníku, při čemž nebolestivým rytmickým smršťováním podporuje vylučování stolice a plynů. Nezpůsobuje závislost. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Skladem > 10 ks na e-shopu
nebo k rezervaci na lékárně.

181 Kč

Přípravek působí na pohyblivost tlustého střeva a konečníku, při čemž nebolestivým rytmickým smršťováním podporuje vylučování stolice a plynů. Nezpůsobuje závislost. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC
Můžete mít v pondělí 15.8. Doprava a termíny doručení
Osobní odběr zdarma při nákupu nad 99 Kč v EUC Lékárnách

Informace o produktu:
"Bisacodyl-K 5mg tbl.obd.105"

Co je přípravek Bisacodyl-K a k čemu se používá

Přípravek Bisacodyl-K je lék proti zácpě (projímadlo). Působí na pohyblivost tlustého střeva, přičemž zvýšením střevní peristaltiky (pohyb střeva, který vede k vyprazdňování) podporuje vylučování stolice a plynů.

Přípravek se užívá při akutní funkční zácpě (např. při změně pobytu při cestování, při změně životosprávy).
Pouze na doporučení lékaře se přípravek užívá k přípravě pacienta na operaci a k vyprázdnění střev před vyšetřením tlustého střeva (rentgenové, endoskopické, sonografické), po přechodnou dobu trvání obtíží při zácpě u bolestivých stavů v oblasti řitního otvoru (řitní trhliny, hemoroidy) a při druhotné zácpě provázející jiné choroby. U pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko a u nemocných léčených opioidy (léky proti silné bolesti) trpících chronickou zácpou se přípravek může rovněž užívat pouze pod dohledem lékaře.

Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti od 2 let. Děti mohou přípravek užívat pouze pod dohledem lékaře.

Jak se přípravek Bisacodyl-K užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dávkování a způsob podání

Děti ve věku 10 let nebo mladší mohou přípravek Bisacodyl-K užívat pouze pod dohledem lékaře.
Děti ve věku 2 let nebo mladší nesmí bisakodyl užívat.

Pokud není předepsáno jinak, užívají se tyto dávky:

Krátkodobá léčba zácpy

Dospělí, dospívající a děti nad 10 let:
Užijte jednu nebo dvě tablety (5 nebo 10 mg) denně před spaním.

Léčbu zahajte nejnižší dávkou, tj. 1 tableta denně. V případě potřeby dávka může být upravena až do maximální dávky 2 tablety denně. Nepřekračujte maximální dávku 2 tablety denně.

Děti ve věku 2 až 10 let:
Obvyklá dávka pro děti je jedna tableta (5 mg) denně před spaním.

Děti ve věku 2-3 roky mohou tento přípravek užívat pouze v případě, že jsou schopny spolknout tabletu (jinak existuje riziko vdechnutí tablety). U této věkové skupiny může být vhodné podat bisakodyl ve formě čípků.

Přípravek je určen ke krátkodobému podávání. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.

Při přípravě k diagnostickým výkonům a předoperačně

Pro přípravu k diagnostickým výkonům a v předoperační přípravě musí být Bisacodyl-K užíván pouze na doporučení lékaře a pod lékařským dohledem.

Dospělí, dospívající a děti nad 10 let:
Užijte dvě tablety (10 mg) ráno a dvě tablety (10 mg) večer. Následující den ráno se doporučuje užít bisakodyl ve formě čípku.

Děti ve věku 4 až 10 let:
Obvyklá dávka pro děti je jedna tableta (5 mg) večer před chirurgickým výkonem nebo vyšetřením. Následující den ráno se doporučuje podat bisakodyl ve formě čípku.

Tablety se polykají celé a zapijí se dostatečným množstvím tekutiny.

Během léčby přípravkem Bisacodyl-K se doporučuje pít dostatek tekutin. Účinek přípravku se projeví za 6 až 12 hodin po užití.

Co přípravek Bisacodyl-K obsahuje

Léčivou látkou je bisacodylum. Jedna obalená tableta obsahuje bisacodylum 5 mg.
Dalšími složkami jsou sacharóza, monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, kyselina stearová a polyethylenglykol 6000 v jádru tablety a kopolymer kyseliny methakrylové typu A, kopolymer kyseliny methakrylové typu B, triacetin, mastek, sacharóza, arabská guma a žlutý oxid železitý (E172) v obalové vrstvě.

Jak přípravek Bisacodyl-K vypadá a co obsahuje toto balení

Žlutohnědé, kulaté, bikonvexní obalené tablety.

Balení

Tablety (15 nebo 105 tablet) jsou balené v blistrech (Al/PVC) a krabičce.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Výrobce KRKA
Kód produktu: MD186636
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Obalená tableta
Indikační skupina: Laxantia
Kód PDK 3838989503260
Kód SUKL 96620
ATC skupina A06AB02
Farmakoterapeutická skupina KONTAKTNÍ LAXATIVA - BISAKODYL
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.