Orlistat Teva 60mg cps.dur.84 I

Léčivý přípravek

Přípravek Orlistat Teva se používá ke snížení tělesné hmotnosti u dospělých od 18 let s nadváhou,kteří mají index tělesné hmotnosti rovný nebo vyšší než 28. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Produkt není dostupný

Přípravek Orlistat Teva se používá ke snížení tělesné hmotnosti u dospělých od 18 let s nadváhou,kteří mají index tělesné hmotnosti rovný nebo vyšší než 28. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Doporučujeme

Informace o produktu:
"Orlistat Teva 60mg cps.dur.84 I"

Co je Orlistat Teva a k čemu se používá

Orlistat Teva je přípravek na snížení tělesné hmotnosti pro dospělé od 18 let věku, kteří trpí nadváhou a mají body mass index (BMI) 28 nebo více. Přípravek Orlistat Teva se má užívat v kombinaci s nízkokalorickou dietou se sníženým obsahem tuků.
Pomocí BMI zjistíte, zda máte normální tělesnou hmotnost vzhledem ke své výšce nebo zda trpíte nadváhou. V tabulce vyhledejte svoji výšku. Pokud je Vaše tělesná hmotnost nižší než odpovídá Vaší výšce, přípravek Orlistat Teva neužívejte.

Výška Hmotnost
1,50 m 63 kg
1,55 m 67,25 kg
1,60 m 71,75 kg
1,65 m 76,25 kg
1,70 m 81 kg
1,75 m 85,75 kg
1,80 m 90,75 kg
1,85 m 95,75 kg
1,90 m 101 kg

Riziko nadváhy

Nadváha u Vás zvyšuje riziko závažných zdravotních problémů jako je diabetes (cukrovka) a srdeční onemocnění. Při těchto stavech se však nemusíte cítit špatně. Měl(a) byste proto pro jistotu vyhledat svého lékaře a nechat si udělat celkové vyšetření.

Jak Orlistat Teva účinkuje

Léčivá látka obsažená v přípravku Orlistat Teva je navrhnuta tak, aby zasáhla tuky ve Vašem trávicím systému. Zabrání vstřebání přibližně čtvrtiny tuků přijatých potravou. Tyto tuky projdou Vaším tělem a vyloučí se stolicí. Mohou se u Vás objevit účinky léčby související se stravou (viz bod 4). Pro zvládnutí těchto účinků je důležité, abyste dodržoval(a) dietu se sníženým obsahem tuků. Pokud tomu tak bude, účinek tobolek Vám bude pomáhat zhubnout více, než kdybyste držel(a) pouze samotnou dietu. Ke každým dvěma kilogramům, které zhubnete díky dietě, Vám přípravek Orlistat Teva pomůže snížit váhu ještě o další kilogram.

Jak se Orlistat Teva užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Příprava na snížení tělesné hmotnosti

 1. Zvolte si datum, kdy začnete

Zvolte si už předem den, kdy začnete tobolky užívat. Před zahájením užívání tobolek začněte s nízkokalorickou dietou se sníženým obsahem tuků a nechejte Vašemu organismu několik dní, aby si zvykl na nové stravovací návyky. Záznamy o tom, co jste snědl(a) si zapisujte do dietního deníku. Dietní deníky jsou účinné, protože Vás upozorní na to, co jste snědl(a), kolik toho bylo a mohou být základem pro změnu jídelníčku.

 1. Určete si, kolik chcete zhubnout

Přemýšlejte o tom, o kolik byste chtěl(a) snížit svou hmotnost a stanovte si cílovou tělesnou hmotnost. Reálným cílem je zhubnout mezi 5 a 10% z Vaší původní hmotnosti. Váhový úbytek může během týdnů kolísat. Měl(a) byste se snažit docílit postupného stabilního váhového úbytku kolem 0,5 kg týdně.

 1. Stanovte si množství kalorií a tuků

Aby se Vám lépe hublo, potřebujete mít stanoveny dvě denní cílové hodnoty - jednu pro kalorie a druhou pro tuky. Další rady viz Další užitečné informace v bodě 6.

Užívání přípravku Orlistat Teva

Dospělí starší 18 let

 • Užívejte jednu tobolku třikrát denně.
 • Užívejte přípravek Orlistat Teva těsně před, v průběhu, nebo nejpozději jednu hodinu po jídle. Obvykle to znamená jednu tobolku se snídaní, obědem a večeří. Ujistěte se, že tato tři jídla jsou vyvážená, nízkokalorická a se sníženým obsahem tuků.
 • Pokud vynecháte jídlo, nebo jídlo neobsahuje žádný tuk, tobolku neužívejte. Přípravek Orlistat Teva účinkuje pouze tehdy, pokud je podán se stravou obsahující tuk.
 • Spolkněte celou tobolku a zapijte ji vodou.
 • Neužívejte více než tři tobolky denně.
 • Jezte nízkotučná jídla, abyste snížil(a) riziko výskytu nežádoucích účinků léčby souvisejících se stravou (viz bod 4).
 • Snažte se být fyzicky aktivnější dříve, než začnete užívat tobolky. Fyzická aktivita je důležitou součástí programu na snížení tělesné hmotnosti. Pokud jste předtím necvičil(a), poraďte se nejdříve se svým lékařem.
 • Pokračujte ve fyzické aktivitě během užívání Orlistatu Teva a i poté, co s jeho užíváním skončíte.

Jak dlouho by se měl přípravek Orlistat Teva užívat?

 • Přípravek Orlistat Teva se nemá užívat déle než šest měsíců.
 • Pokud nezhubnete během 12 týdnů užívání přípravku Orlistat Teva, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Možná budete muset přestat přípravek Orlistat Teva užívat.

 • Úspěšné zhubnutí nespočívá ve změně jídelníčku na krátkou dobu a pak v návratu ke starým návykům. Lidé, kteří zhubli a váhový úbytek si udrželi, museli změnit životní styl, včetně změn týkajících se toho, co jedí a jak jsou aktivní.

Co přípravek Orlistat Teva obsahuje

Léčivou látkou je orlistatum (orlistat). Jedna tvrdá tobolka obsahuje orlistatum 60 mg.

Pomocnými látkami jsou:
náplň tobolky: mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), hydrofobní koloidní oxid křemičitý, natrium-lauryl-sulfát.
obal tobolky: želatina, indigokarmín (E132), oxid titaničitý (E171).

Jak přípravek Orlistat Teva vypadá a co obsahuje toto balení

Orlistat Teva jsou tobolky s víčkem i tělem světle modré barvy.
Orlistat Teva se dodává v baleních po 42, 60, 84, 90 a 120 tobolkách. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Značka Teva
Výrobce POLPHARMA
Kód produktu: MD359898
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Tvrdá tobolka
Indikační skupina: Anorexica
Kód PDK 2652577
Kód SUKL 160488
ATC skupina A08AB01
Farmakoterapeutická skupina PERIFERNĚ PŮSOBÍCÍ LÉČIVA K TERAPII OBEZITY - ORLISTAT
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.