Lioton ® gel 30g

Léčivý přípravek

Lioton je léčivý přípravek ve formě gelu k léčbě poranění a pohmožděnin, místních otoků, podkožních krevních hematomů (modřin), poúrazových poškození svalů, šlach a vazů, zánětů povrchových žil. Obsahuje účinnou látku Heparinum natricum. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Dočasně nedostupné

141 Kč

Lioton je léčivý přípravek ve formě gelu k léčbě poranění a pohmožděnin, místních otoků, podkožních krevních hematomů (modřin), poúrazových poškození svalů, šlach a vazů, zánětů povrchových žil. Obsahuje účinnou látku Heparinum natricum. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Prosím informujte mne, jakmile produkt bude opět k dispozici.

Vyplněním svých údajů do formuláře a kliknutím na tlačítko "Pokračovat" berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Zákazníci také zakoupili

Informace o produktu:
"Lioton ® gel 30g"

Lioton je léčivý přípravek ve formě gelu k léčbě poranění a pohmožděnin, místních otoků, podkožních krevních hematomů (modřin), poúrazových poškození svalů, šlach a vazů, zánětů povrchových žil. Obsahuje účinnou látku Heparinum natricum. Čtěte pozorně příbalový leták.

Účinná látka
Jeden gram gelu obsahuje heparinum natricum 1000 IU.
Pomocné látky: Karbomer 940, ethanol 96% (v/v), silice květů citroníku pomerančového hořkého, levandulová silice, methylparaben, propylparaben, trolamin, čištěná voda

Léková forma
Gel
Popis přípravku: bezbarvý, téměř transparentní gel s aromatickým zápachem

Terapeutické indikace
Léčba onemocnění povrchových žil, jako např. varikózního syndromu a jeho komplikací, flebotrombózy, tromboflebitidy, povrchové periflebitidy a bércových vředů. Pooperační varikoflebitidy; následky safenektomie.
Poranění a pohmožděniny; infiltráty a místní otoky; podkožní hematomy. Poúrazová poškození svalů, šlach a vazů.

Dávkování a způsob podání
3–10 cm dlouhý proužek gelu se jednou až třikrát denně nanese na kůži na postižené místo. Gel má být jemně rozetřen. Obvyklá délka léčby je 2–3 týdny. Nepoužívjte u dětí.

Zvláštní upozornění a opatření pro použití
Používání přípravku Lioton při současném výskytu krvácivých stavů musí být pečlivě zváženo. Přípravek Lioton nesmí být nanášen při krvácení, na otevřené rány, na sliznice, na zanícenou nebo hnisající pokožku.
Přípravek Lioton obsahuje methylparaben a propylparaben. Může způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné).

Značka Lioton
Výrobce MENARINI
Kód produktu: MD187290
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Gel
Indikační skupina: Dermatologica
Kód PDK 1204321
Kód SUKL 11265
ATC skupina C05BA03
Farmakoterapeutická skupina HEPARINY A HEPARINOIDY PRO LOKÁLNÍ APLIKACI - HEPARIN
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.