• TIP: Využijte do 31. 1. 2023 dopravu do PPL Parcelboxů a Parcelshopů za 1 Kč!

Vectavir tónovaný krém na opary 10mg/g crm.1x2g

Léčivý přípravek

Vectavir je tónovaný homogenní krém světle béžové až hnědé barvy, který je určen k léčbě herpes labialis. Výrazně zkracuje dobu hojení, redukuje bolest vyvolanou herpetickým postižením a výrazně zkracuje dobu, po kterou je virus vylučován. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Produkt není dostupný

Vectavir je tónovaný homogenní krém světle béžové až hnědé barvy, který je určen k léčbě herpes labialis. Výrazně zkracuje dobu hojení, redukuje bolest vyvolanou herpetickým postižením a výrazně zkracuje dobu, po kterou je virus vylučován. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Informace o produktu:
"Vectavir tónovaný krém na opary 10mg/g crm.1x2g"

Co je Vectavir tónovaný krém na opary a k čemu se používá

Vectavir tónovaný krém na opary je určen k léčbě oparů. Opary jsou způsobeny virovou infekcí. Vir může po dlouhou dobu zůstávat neaktivní, ale pokud se aktivuje, dojde k jeho pomnožení a rozvoji oparu. To může nastat například, pokud jste vyčerpaný(á), máte chřipku nebo jste nachlazený(á), nebo pokud jste byl(a) vystavena nadměrnému slunečnímu záření. Vir způsobuje bolestivé puchýře na rtech. Vectavir tónovaný krém na opary obsahuje léčivou látku penciklovir a patří do skupiny protivirových léčiv, které zastavují množení viru.

Přípravek tlumí bolest při oparech, urychluje hojení a zkracuje dobu, po kterou je opar nakažlivý, avšak použití Vectaviru tónovaného krému na opary nezabrání šíření oparu na další osoby. Přípravek mohou používat dospělí a dospívající od 12 let.

Jak se Vectavir tónovaný krém na opary používá

Dospělí, včetně starších 60 let, a dospívající starší než 12 let

Používání Vectaviru tónovaného krému na opary se nedoporučuje pro děti do 12 let.

Léčbu je třeba zahájit co nejdříve, ještě než se opar objeví, tj. když cítíte pálení nebo svědění. Krém je však účinný, i když ho začnete používat až po objevení oparu. Před a po použití krému si důkladně umyjte ruce. Vymáčkněte malé množství krému na prst a naneste na postižené místo. Volitelně, pokud si přejete, u balení, která jsou vybavena čistými jednorázovými aplikátory, je můžete použít místo Vašich prstů.

Během dne nanášejte krém na postižené místo každé 2 hodiny (přibližně 8krát denně) po dobu 4 dnů.

Krém nestírejte. Krém používejte celé 4 dny.

Pokud se doba použití krému shoduje s dobou jídla, krém naneste vždy až po jídle, abyste ho nemohli při jídle setřít. Pokud krém setřete do jedné hodiny po nanesení, naneste další dávku.

Krém používejte dál i v případě, že nebudete pozorovat okamžité zlepšení. Může trvat určitou dobu, než se účinek krému projeví.

Pokud Vaše příznaky přetrvávají, nebo se zhoršují, nebo pokud nedojde ke zlepšení po 4 dnech léčby, vyhledejte lékaře.

Máte-li nějaké otázky ohledně použití krému, poraďte se s lékárníkem nebo lékařem.

Co Vectavir tónovaný krém na opary obsahuje

Léčivou látkou je penciclovirum. Jeden gram krému obsahuje penciklovirum 10 mg.

Dalšími složkami jsou bílá vazelína, tekutý parafin, cetylstearylalkohol, propylenglykol, červený oxid železitý (E172), žlutý oxid železitý (E172) čištěná voda.

Jak Vectavir tónovaný krém na opary vypadá a co obsahuje toto balení

Vectavir tónovaný krém na opary je jemný béžový až hnědý homogenní krém. Dodává se v zaslepené hliníkové stlačitelné tubě uvnitř potažené ochranným lakem z epoxyfenolové pryskyřice, uzavřené bílým HDPE šroubovacím uzávěrem.

Součástí balení může být 20 jednorázových aplikátorů.

Velikost balení: 2 nebo 5 g v tubě.

Na trhu nemusí být k dispozici všechny velikosti balení.

Značka Vectavir
Výrobce OMEGA FARMA
Kód produktu: MD337788
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Krém
Indikační skupina: Dermatologica
Kód PDK 3296507
Kód SUKL 208775
ATC skupina D06BB06
Farmakoterapeutická skupina VIROSTATIKA - PENCIKLOVIR
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.