Stopangin spr.1x30ml

Léčivý přípravek

Přípravek se používá k dezinfekci dutiny ústní a hltanu při zánětlivých a infekčních onemocněních nebo při chirurgických výkonech v dutině ústní. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Dočasně nedostupné

128 Kč

Přípravek se používá k dezinfekci dutiny ústní a hltanu při zánětlivých a infekčních onemocněních nebo při chirurgických výkonech v dutině ústní. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Prosím informujte mne, jakmile produkt bude opět k dispozici.

Vyplněním svých údajů do formuláře a kliknutím na tlačítko "Pokračovat" berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Zákazníci také zakoupili

Informace o produktu:
"Stopangin spr.1x30ml"

Co je přípravek Stopangin a k čemu se používá

Přípravek Stopangin je dezinfekční přípravek s mírným anestetickým (znecitlivujícím) účinkem. Obsahuje léčivou látku hexetidin, která působí proti bakteriím, kvasinkám a plísním.

Přípravek se používá k dezinfekci dutiny ústní a hltanu při zánětlivých a infekčních onemocněních jako je angina, zánět hltanu (projevující se bolestivostí v hrdle, zarudnutím a hlenovým povlakem), zánět sliznice dutiny ústní, zánět dásní, afty, kvasinkové infekce v dutině ústní (projevující se bělavými povlaky na sliznici a jazyku). Přípravek se dále používá k dezinfekci dutiny ústní při extrakci zubů nebo jiných chirurgických výkonech v dutině ústní (např. odstranění krčních mandlí), a k ústní hygieně (k potlačení zápachu z úst).

Po poradě s lékařem je možné Stopangin používat u anginy vyvolané streptokoky jako podpůrný lék při léčbě antibiotiky. U anginy nebo jiných závažnějších onemocnění dutiny ústní a hltanu přípravek nenahrazuje léčbu antibiotiky.

Přípravek mohou používat dospělí a děti starší 8 let.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Jak se přípravek Stopangin používá

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Doporučené dávkování přípravku

Pokud lékař neurčí jinak, přípravek se vstřikuje do dutiny ústní 2-3krát denně. Při aplikaci spreje dodržujte níže uvedený návod k použití.

Přípravek používejte po jídle nebo mezi jídly.

Přípravek lze použít u dětí starších 8 let pouze tehdy, pokud se nebrání cizímu předmětu (aplikátoru) v ústech a pokud jsou schopny spolupráce, tj. jsou schopny zadržet dech při vstřikování přípravku.

Bez porady s lékařem používejte přípravek nejdéle po dobu 6-7 dní.

Návod k použití

Přípravek je dávkován z lékovky s mechanickým rozprašovačem a aplikátorem.

  1. Pokud je přiložen aplikátor v plastovém sáčku, vyjměte aplikátor z plastového sáčku za pomoci nůžek či podobného nástroje.
  2. Zkontrolujte celistvost aplikátoru. V případě, že je aplikátor jakkoliv poškozen, nelze jej používat.
  3. Sejměte ochranný kryt z mechanického rozprašovače.
  4. Nasaďte aplikátor na lahvičku (na mechanický rozprašovač).
  5. Stiskněte aplikátor asi 5x než se roztok nasaje do rozprašovače a po stisku začne z aplikátoru vystřikovat sprej.
  6. Vložte konec aplikátoru do úst a při zadrženém dechu 2x stiskněte aplikátor tak, aby jedna dávka směřovala vpravo a jedna vlevo. lahvičku při použití držte svisle.

Vždy používejte pouze aplikátor, který je součástí balení přípravku!

Rozprášený roztok se nevdechuje ani nepolyká! Ústní aplikátor po použití omyjte horkou vodou a vždy zkontrolujte celistvost aplikátoru. Jakkoliv poškozený aplikátor nelze používat.

Co přípravek Stopangin obsahuje

Léčivou látkou je hexetidinum 1,92 mg v 1 ml.

Pomocnými látkami jsou: badyáníková silice, blahovičníková silice, silice květů citroníku pomerančového hořkého, silice máty peprné, methyl-salicylát, monohydrát sodné soli sacharinu, levomenthol, glycerol 85%, ethanol 96% (V/V).

Jak přípravek Stopangin vypadá a co obsahuje toto balení

Bezbarvá nebo téměř bezbarvá tekutina.
Nádobka s mechanickým rozprašovačem a ústní aplikátor, sáček.
Velikost balení: 30 ml.

Značka Stopangin
Výrobce IVAX
Kód produktu: MD187957
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Orální sprej, roztok
Indikační skupina: Otorhinolaryngologica
Kód PDK 8594737048111
Kód SUKL 3128
ATC skupina R02AA20
Farmakoterapeutická skupina ANTISEPTIKA - RŮZNÁ JINÁ KRČNÍ ANTISEPTIKA
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.