Aspirin Protect 100mg tbl.ent.98x100mg

Aspirin Protect 100mg tbl.ent.98x100mg

Léčivý přípravek

Aspirin Protect 100 je určen k léčbě akutního infarktu myokardu a nestabilní anginy pectoris, k sekundární (primární) prevenci u nemocných s manifestním (bez manifestního) atherosklerotickým onemocněním tepenného řečiště, po cévních operacích. Čtěte pozorně příbalový leták. více

104 Kč
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.

Skladem > 10 ks na e-shopu
nebo k rezervaci na lékárně.

Můžete mít v pondělí 4.7. Doprava a termíny doručení
Osobní odběr zdarma při nákupu nad 99 Kč v EUC Lékárnách

Doporučujeme

Informace o produktu:
"Aspirin Protect 100mg tbl.ent.98x100mg"

Co je Aspirin Protect a k čemu se používá

Kyselina acetylsalicylová v nižších dávkách brání tvorbě krevních sraženin, chrání před ucpáním tepen, které může být příčinou mnoha závažných onemocnění, například srdce, mozku a jiných orgánů.

Přípravek Aspirin Protect je určený pro léčbu dospělých osob s podezřením na akutní postižení tepen zásobujících srdeční sval (akutní infarkt myokardu, nestabilní angina pectoris) - při tomto užití je ale nutno tablety Aspirin Protect rozkousat, podrobně viz dále v bodě 3. Jak se Aspirin Protect užívá.

Přípravek Aspirin Protect je dále určený k dlouhodobé léčbě nemocných s prokázaným onemocněním tepenného řečiště (stabilní angina pectoris, stavy po proběhlém infarktu myokardu, stavy po cévní mozkové příhodě a/nebo po transitorní ischemické atace) a pouze po předchozí konzultaci s lékařem a na jeho doporučení ho lze užívat rovněž pro snížení rizika vzniku tepenných onemocnění u doposud zdravých osob u kterých je přítomno více rizikových faktorů těchto onemocnění (cukrovka/diabetes mellitus, vysoký krevní tlak/hypertenze, vysoké hladiny tuků/cholesterolu v krvi, kouření, nadváha, vyšší věk).

Samostatně nebo v kombinaci s jinými léky je přípravek Aspirin Protect určený rovněž pro užívání po cévních operacích nebo po jiných výkonech na cévním řečišti (angioplastika, zavedení tzv. stentů a podobně).

Bez porady s lékařem může být přípravek Aspirin Protect užíván k dlouhodobé léčbě nemocných po proběhlém infarktu myokardu nebo po cévní mozkové příhodě a/nebo po tranzitorní ischemické atace. Bez porady s lékařem může být také Aspirin Protect užíván (samostatně nebo v kombinaci s jinými léky) po cévních operacích, nebo po jiných výkonech na cévním řečišti (angioplastika, zavedení tzv. stentů a podobně).

Jak se Aspirin Protect užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Doporučená dávka přípravku

Pokud lékař nepředepíše jinak, doporučená dávka přípravku pro dospělé je následující: 1-3 enterosolventní tablety Aspirin Protect denně. Bez porady s lékařem užívejte vždy nejnižší dávku, tj. jednu enterosolventní tabletu denně. Tablety se mají užívat nejméně 30 minut před jídlem s dostatečným množstvím vody.

Při podezření na akutní infarkt myokardu nebo záchvat nestabilní anginy pectoris rozdrťte nebo rozkousejte a spolkněte 2 až 3 tablety Aspirin Protect 100. Rozkousání je nutné z toho důvodu, že tablety Aspirin Protect 100 jsou takzvaně enterosolventní, to znamená, že se rozpouštějí a vstřebávají v oblasti střev - předchází se tím nežádoucímu působení léčivé látky na žaludeční sliznici. Rozkousáním dochází k narušení povrchové vrstvy tablety Aspirin Protect 100, a to umožní urychlené vstřebání léčivé látky.
V ostatních případech se tablety mají polykat celé a nemají být ani rozdrceny, rozlomeny ani rozkousány.

O vhodnosti současného užívání přípravku Aspirin Protect s jinými přípravky proti bolesti, zánětu nebo nachlazení se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Co přípravek Aspirin Protect obsahuje

Léčivou látkou je acidum acetylsalicylicum 100 mg.
Pomocnými látkami jsou celulosový prášek, kukuřičný škrob, methakrylátový kopolymer TYP C, natrium-lauryl-sulfát, polysorbát 80, mastek, triethyl-citrát.

Jak přípravek Aspirin Protect vypadá a co obsahuje toto balení

Bílé kulaté bikonvexní enterosolventní tablety o průměru 7 mm

Balení obsahuje 20 (28, 50, 98, 100) tablet.

Značka Aspirin
Výrobce BAYER
Kód produktu: MD345632
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Enterosolventní tableta
Indikační skupina: Anticoagulantia (fibrinolytica, antifibrinol.)
Kód PDK 3490902
Kód SUKL 223519
ATC skupina B01AC06
Farmakoterapeutická skupina ANTIAGREGANCIA KROMĚ HEPARINU - KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ