• TIP: Využijte do 31. 1. 2023 dopravu do PPL Parcelboxů a Parcelshopů za 1 Kč!

Olynth Plus 1mg/ml+50mg/ml nas.spr.sol.1x10ml

Léčivý přípravek

Nosní sprej Olynth Plus s dexpanthenolem uvolňuje ucpaný nos, podporuje hojení poraněné nosní sliznice a chrání ji. Neobsahuje konzervační látky. Rychlá a účinná úleva od rýmy a ucpaného nosu již od 5 minut. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Dočasně nedostupné

100 Kč

Nosní sprej Olynth Plus s dexpanthenolem uvolňuje ucpaný nos, podporuje hojení poraněné nosní sliznice a chrání ji. Neobsahuje konzervační látky. Rychlá a účinná úleva od rýmy a ucpaného nosu již od 5 minut. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Prosím informujte mne, jakmile produkt bude opět k dispozici.

Vyplněním svých údajů do formuláře a kliknutím na tlačítko "Pokračovat" berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Informace o produktu:
"Olynth Plus 1mg/ml+50mg/ml nas.spr.sol.1x10ml"

Co je přípravek Olynth Plus a k čemu se používá

Přípravek Olynth Plus nosní sprej obsahuje xylometazolin-hydrochlorid a dexpanthenol. Xylometazolin-hydrochlorid vyvolává rychlé stažení cév na nosní sliznici a snižuje otok nosní sliznice. Dexpanthenol je derivátem vitamínu, kyseliny panthotenové, který podporuje hojení a chrání nosní sliznici.

Přípravek Olynth Plus se používá:

  • ke snížení otoku při zánětu nosní sliznice (rýmě) a podpoře hojení poraněné nosní sliznice,
  • k úlevě při nealergickém zánětu nosní sliznice (rhinitis vasomotorica),
  • k léčbě zhoršeného dýchání nosem po operacích nosu, použití přípravku OLYNTH PLUS v tomto případě je možné pouze na doporučení lékaře.

Tento přípravek je určen pro použití u dospělých a dětí ve věku 6 let nebo starších.

Jak se přípravek Olynth Plus používá

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Doporučená dávka pro dospělé je jedno vstříknutí do každé nosní dírky až třikrát denně pokud lékařem není určeno jinak. Nepoužívejte tento léčivý přípravek déle než 7 dní. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Další použití je možné pouze po několikadenní přestávce v používání.

Pokud se dítě do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Způsob podání

Přípravek Olynth Plus je určen k nosnímu podání.

Nejprve odstraňte ochranný kryt z rozprašovače.

Před prvním použitím stiskněte hlavici spreje 5krát, dokud se neobjeví jemný aerosol. V případě, že sprej nebyl používán delší dobu, hlavice spreje se má před použitím 2krát stisknout.

Vložte špičku rozprašovače v co nejvzpřímenějsí poloze do jedné nosní dírky a stiskněte jednou hlavici spreje. Při vstříknutí zlehka vdechujte nosem. V případě potřeby opakujte postup pro druhou nosní dírku. Po každém použití otřete špičku rozprašovače papírovým kapesníkem a umístěte kryt zpět na rozprašovač.

Z hygienických důvodů a aby se zabránilo infekcím má být každá lahvička spreje používána jen tou samou osobou.

Použití u dětí

Doporučená dávka pro děti starší 6 let je jedno vstříknutí do každé nosní dírky až třikrát denně podle potřeby. Pokud jde o dobu použití u dětí, měli byste se vždy poradit s lékařem.

Co přípravek Olynth Plus obsahuje

Léčivými látkami jsou xylometazolini hydrochloridum a dexpanthenolum. Jeden ml roztoku nosního spreje obsahuje xylometazolini hydrochloridum 1 mg a dexpanthenolum 50 mg. Jeden vstřik obsahuje 0,1 ml roztoku nosního spreje obsahující xylometazolini hydrochloridum 0,1 mg a dexpanthenolum 5,0 mg.

Dalšími složkami jsou dihydrogenfosforečnan draselný, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, voda pro injekci.

Jak přípravek Olynth Plus vypadá a co obsahuje toto balení

Čirý, bezbarvý až lehce nažloutlý sterilní bez kontaminace, roztok.

Přípravek Olynth Plus je k dispozici v krabičkách po 10 ml roztoku nosního spreje v plastové HDPE lahvičce s mechanickým rozprašovačem. 10 ml roztoku nosního spreje je dostačující pro 80 vstřiků.

Značka Olynth
Výrobce JOHNSON
Kód produktu: MD361262
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Nosní sprej, roztok
Indikační skupina: Otorhinolaryngologica
Kód PDK 3697076
Kód SUKL 235784
ATC skupina R01AB06
Farmakoterapeutická skupina SYMPATOMIMETIKA, KOMBINACE KROMĚ KORTIKOSTERIODŮ - XYLOMETAZOLIN
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.