Nurofen Rapid 400mg cps.mol.20

Nurofen Rapid 400mg cps.mol.20 I

Léčivý přípravek

Léčivou látkou přípravku Nurofen Rapid je ibuprofen. Ibuprofen tiší bolest, má protizánětlivé účinky, snižuje horečku. Zabraňuje tvorbě látek (prostaglandinů), které se v organismu podílí na vzniku bolesti, zánětu a horečky. Určen osobám starším 12 let. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Skladem > 10 ks na e-shopu
nebo k rezervaci na lékárně.

97 Kč

Léčivou látkou přípravku Nurofen Rapid je ibuprofen. Ibuprofen tiší bolest, má protizánětlivé účinky, snižuje horečku. Zabraňuje tvorbě látek (prostaglandinů), které se v organismu podílí na vzniku bolesti, zánětu a horečky. Určen osobám starším 12 let. Čtěte pozorně příbalový leták. více

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC
Můžete mít zítra Doprava a termíny doručení
Osobní odběr zdarma při nákupu nad 99 Kč v EUC Lékárnách

Informace o produktu:
"Nurofen Rapid 400mg cps.mol.20 I"

Co je Nurofen Rapid a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Nurofen Rapid je ibuprofen, který patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (léky proti bolesti nebo nesteroidní antirevmatika, NSAID). Ibuprofen tiší bolest, má protizánětlivé účinky, snižuje horečku. Ibuprofen zabraňuje tvorbě látek (prostaglandinů), které se v organismu podílí na vzniku bolesti, zánětu a horečky.

Přípravek Nurofen Rapid se užívá při mírných až středně silných bolestech, jako jsou bolesti hlavy (včetně migrény), bolesti zad, bolesti při menstruaci, bolesti zubů, bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění a bolesti při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí. Dále je vhodný ke zmírnění příznaků chřipky a nachlazení, jako je bolest v krku, bolest hlavy či horečka.

V případě degenerativních onemocnění kloubů (artróza) nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí a u neuralgie (bolest pociťovaná v průběhu nervu) se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.

Přípravek je určen dospělým a dospívajícím od 12 let.

Jak se Nurofen Rapid užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Přípravek Nurofen Rapid je určen pouze ke krátkodobému užití.

Je třeba podávat nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zmírnění příznaků onemocnění. Tím snížíte pravděpodobnost výskytu nežádoucích účinků.
Máte-li infekční onemocnění, neprodleně se poraďte s lékařem, jestliže příznaky (jako jsou horečka a bolest) přetrvávají nebo se zhoršují (viz bod 2).

Doporučená dávka přípravku je:

Dospělí a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností vyšší než 40 kg:
Obvyklá počáteční dávka přípravku je 1 tobolka, dále se v případě potřeby užívá 1 tobolka každé 4 hodiny. Dodržujte časový odstup mezi dvěma dávkami nejméně 4 hodiny. Maximální dávka jsou 3 tobolky během 24 hodin. Maximální doporučená denní dávka nesmí být překročena.

Tobolky polykejte vcelku, nerozkousané a zapijte malým množstvím vody nebo nealkoholickým nápojem. Pokud se po dobu léčby objeví zažívací potíže, užívejte lék spolu s jídlem.

Pokud bolest nebo horečka u dospělého v průběhu léčby přípravkem Nurofen Rapid neustupují a do 3-5 dní nedojde ke zmírnění příznaků nebo se příznaky dokonce zhoršují, poraďte se o dalším postupu se svým lékařem.

Bez porady s lékařem přípravek užívejte nejdéle 7 dní. Pokud přípravek potřebujete užívat déle než 7 dní, vyhledejte lékaře.

Pokud je u dospívajících nutné podávat tento léčivý přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře.

Co Nurofen Rapid obsahuje

Léčivou látkou je ibuprofenum 400 mg v jedné tobolce.

Pomocnými látkami jsou makrogol 600, hydroxid draselný, čištěná voda, střední nasycené triacylglyceroly se středním řetězcem, isopropylalkohol, lecithin, obal tobolky: želatina, dehydratovaný sorbitol, čištěná voda, Poceau 4R (E124), bílý inkoust, Opacode NS-78-18011 (obsahuje také: oxid titaničitý (E171), propylenglykol, hypromelosa 2910/3).

Jak Nurofen Rapid vypadá a co obsahuje toto balení

Nurofen Rapid jsou červené oválné průhledné měkké želatinové tobolky s bílým potiskem "NUROFEN" obsahující čirou tekutinu.

Velikost balení: 10, 12, 20, 24 nebo 30 tobolek.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Značka Nurofen
Výrobce RECKITT
Kód produktu: MD361216
Druh zboží: Léčivý přípravek
Léková forma: Měkká tobolka
Indikační skupina: Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica
Kód PDK 3749877
Kód SUKL 237929
ATC skupina M01AE01
Farmakoterapeutická skupina DERIVÁTY KYSELINY PROPIONOVÉ - IBUPROFEN
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.