Coldrex MAXGrip Citron 1000mg/10mg/40mg scc.10 I
Léčivý přípravek
Značka: Coldrex
Zákazníci také zakoupili
Informace o produktu:
"Coldrex MAXGrip Citron 1000mg/10mg/40mg scc.10 I"
Co je Coldrex Maxgrip citron a k čemu se používá
Tento léčivý přípravek obsahuje následující léčivé látky:
- Paracetamol, který je lékem proti bolesti (analgetikum), a také pomáhá snižovat teplotu při horečce (antipyretikum).
- Kyselinu askorbovou (vitamin C), která je běžnou složkou přípravků na nachlazení a chřipku. Pomáhá nahradit vitamin C, k jehož úbytku může dojít v počátečních stadiích nachlazení a chřipky.
- Fenylefrin-hydrochlorid, který snižuje překrvení nosní sliznice (dekongestant), používá se ke snížení otoku nosní sliznice a tím usnadňuje dýchání.
Coldrex Maxgrip citron je určen pro dospělé a dospívající od 15 let s tělesnou hmotností nad 65 kg ke krátkodobé úlevě od příznaků nachlazení a chřipky včetně horečky a zimnice, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti kloubů a svalů, ucpaného nosu, zánětu vedlejších nosních dutin a s ním spojené bolesti a akutní rýmy.
Jak se Coldrex Maxgrip citron užívá
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Doporučená dávka
Dospělí a dospívající od 15 let s tělesnou hmotností nad 65 kg: 1 sáček každých 4-6 hodin, podle potřeby. Jednotlivé dávky užívejte nejdříve po 4 hodinách. Maximální jednotlivá dávka je 1 sáček. Neužívejte více než 4 sáčky během 24 hodin. Nepřekračujte doporučené dávkování.
Způsob podání
Tento léčivý přípravek je určen k perorálnímu podání (podání ústy).
Vysypte obsah 1 sáčku do sklenice nebo do šálku a přelijte horkou vodou. Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem, a vypít.
Užívání vyšších, než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.
Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků onemocnění nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů.
Děti a dospívající mladší 15 let
Tento přípravek není určen pro děti a dospívající mladší 15 let.
Co Coldrex Maxgrip citron obsahuje
Léčivými látkami v jednom sáčku jsou: paracetamolum (1000 mg), phenylephrini hydrochloridum (10 mg), acidum ascorbicum (vitamin C) (40 mg).
Pomocnými látkami jsou: bezvodá kyselina citronová, dihydrát natrium-citrátu, kukuřičný škrob, natrium-cyklamát, sacharóza, sodná sůl sacharinu, citronové aroma v prášku, práškovaný kurkumin 5% (obsahuje glukózu), koloidní bezvodý oxid křemičitý.
Jak Coldrex Maxgrip citron vypadá a co obsahuje toto balení
Coldrex Maxgrip citron je světle žlutý prášek s citrónovou vůní pro perorální roztok.
Dodává se v jednodávkových zatavených vrstvených sáčcích. Sáčky jsou baleny po 1 kusu, 3, 5, 6, 8, 10, 12 nebo 14 kusech v krabičce.
Na trhu nemusí být k dispozici všechny velikosti balení.
Kód produktu: | MD332277 |
Druh zboží: | Léčivý přípravek |
Značka: | Coldrex |
Léková forma: | Prášek pro perorální roztok v sáčku |
Indikační skupina: | Analgetica, antipyretica |
Kód PDK | 3263515 |
Kód SUKL | 209734 |
ATC skupina | N02BE51 |
Farmakoterapeutická skupina | ANILIDY - PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK |
Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.
Kategorie
- Volně prodejné léky > Léky na chřipku a nachlazení
- Volně prodejné léky > Léky na bolest > Léky na bolesti v krku
- Volně prodejné léky > Léky na chřipku a nachlazení > Léky na chřipku a nachlazení dospělí
- Volně prodejné léky > Dle účinné látky > Paracetamol
- Volně prodejné léky > Léky na chřipku a nachlazení > Léky na zvýšenou teplotu dospělí
- Volně prodejné léky > Léky na rýmu > Léky na rýmu - dospělí