doprava zdarma

Wobenzym 300 enterosolventních tablet

Přípravek Wobenzym je určen k mírnění otoků, chronických a recidivujících zánětů. Má příznivý vliv na imunitu. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Dočasně nedostupné

1 699 Kč

Přípravek Wobenzym je určen k mírnění otoků, chronických a recidivujících zánětů. Má příznivý vliv na imunitu. Čtěte pozorně příbalový leták. více

Prosím informujte mne, jakmile produkt bude opět k dispozici.

Vyplněním svých údajů do formuláře a kliknutím na tlačítko "Pokračovat" berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

mojeEUC
Stahujte aplikaci mojeEUC

Zákazníci také zakoupili

Informace o produktu:
"Wobenzym 300 enterosolventních tablet"

Použití
Složení
Velikost balení
Upozornění

Wobenzym®. Foto1

 

Wobenzym®. Foto2

 Léčivá síla enzymů 

Wobenzym® je jediný lék pro systémovou enzymoterapii dostupný v České republice.
Silou přírodních enzymů:

 • urychluje hojení po úrazech a některých operacích,
 • posiluje oslabenou imunitu, zmírňuje otoky,
 • bolesti kloubů a zlepšuje jejich celkovou hybnost.

Užívejte si více zdravých dnů díky léčivé síle enzymů.

 

Wobenzym® je lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Lék Wobenzym® významně zkracuje dobu hojení po úrazech a po některých operacích (artroskopické výkony, ORL a stomatologie).

Hlavní účinky

Wobenzym®. Foto3

Optimalizuje funkce imunitního systému

Wobenzym®. Foto4

Optimalizuje funkce imunitního systému

Wobenzym®. Foto5

Zkracuje dobu hojení po úrazech a některých operacích (artroskopické výkony, stomatochirurgie, ORL)

Wobenzym®. Foto6

Urychluje vstřebávání otoků, výronů a krevních podlitin

 
 

 Wobenzym® působí proti zánětu 

Léčivý přípravek Wobenzym® obsahuje unikátní kombinaci enzymů, které mají schopnost podpořit imunitu, příznivě ovlivňují zánětlivou reakci a do jisté míry i rozpouštějí krevní sraženiny. Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky, snižují otok. Wobenzym® snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh v nejdrobnějších cévách. Obsažený rutin snižuje propustnost cévní stěny. Záněty, bolesti a otoky rychleji odeznívají a hojení je tak usnadněno.

Wobenzym obsahuje směs enzymů (bílkovin katalyzujících chemické reakce) doplněnou rostlinným flavonoidem rutosidem, které zasahují příznivě v různých fázích zánětlivé reakce a imunitních dějů. Přípravek Wobenzym patří do skupiny přípravků užívaných u poruch svalové a kosterní soustavy. 

Tato směs enzymů má schopnost účelně ovlivňovat imunitu, tlumit zánět a otoky a do jisté míry i rozpouštět krevní sraženiny. Otoky a krevní výrony se lépe vstřebávají. Rutosid normalizuje propustnost cévní stěny. Wobenzym snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh a prokrvení tkání. Záněty, bolesti a otoky rychleji odeznívají a hojení je tak usnadněno.

 Kdy použít lék Wobenzym®? 

Wobenzym®. Foto7

 • Dýchací cesty
 • Úrazy a operace
 • Pohybové ústrojí
 • Močové a pohlavní ústrojí
 

Wobenzym®. Foto8

 

*Nenahrazuje léčbu antibiotiky u bakteriálního zánětu, ale posiluje jejich účinek.

 Účinné složky 

Lék Wobenzym® obsahuje komplex aktivních enzymů a rutin. Léčebné účinky Wobenzymu® jsou ověřeny rozsáhlým vědeckým výzkumem a více než 50letou léčebnou praxí.

 

Wobenzym®. Foto9 Wobenzym®. Foto10 Wobenzym®. Foto11 Wobenzym®. Foto12

 

 Jak užívat Wobenzym®? 

Wobenzym®. Foto13

 • Zahájení léčby 3x53x10 tablet denně.
 • S ústupem nemoci se dávkování snÍží až na 3x23x5 tablet denně.

Wobenzym®. Foto14

 
 • Pro maximální aktivitu enzymů doporučujeme užívat tablety nejméně 30 minut před jídlem nebo alespoň 90 minut po jídle. Zapíjejí se větším množstvím vody (přibližně 250 ml).
 • Enterosolventní tablety se nemají kousat, dělit nebo drtit, protože potahová vrstva chrání tabletu před její degradací vlivem působení kyselého pH v žaludku.
 

 Dávkování 

Wobenzym®. Foto15 Wobenzym®. Foto16

 

 Enzymy k vašim službám 

Wobenzym®. Foto17

Léčebné účinky léku Wobenzym® jsou postaveny na unikátní kombinaci přírodních enzymů, která je ověřena rozsáhlými vědeckými studiemi. Enzymy jsou zvláštní druh bílkovin umožňující průběh desítek zásadních procesů lidského těla. Podílejí se například na hojení ran a úrazů, nervové činnosti či imunitní odezvě. Bez enzymů by tyto procesy v organismu v podstatě nemohly probíhat.

 

 Přírodní enzymy proti zánětům 

Wobenzym®. Foto18

Při zvládání zánětů mají v našem těle zvláštní význam takzvané proteolytické enzymy. Pomáhají nám zajišťovat rovnováhu imunitního systému tak, aby záněty proběhly rychleji a pokud možno bez následků. Jestliže však máme oslabenou imunitu nebo nás ohrožuje silný zánět, je vhodné podpořit náš obranný systém podáváním obdobných enzymů zvenčí. Enzymy obsažené ve Wobenzymu® působí proti zánětům kdekoli v našem těle. Urychlují vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů, zkracují dobu hojení a podporují úplné doléčení zánětů tak, aby nedocházelo k jejich opakování. Protože záněty jsou součástí mnoha zdravotních potíží, Wobenzym® lze používat při léčbě širokého okruhu onemocnění.

 

 Složení 

Wobenzym®. Foto2

Jedna enterosolventní tableta obsahuje:

 • pankreatin 300 proteáza Ph. Eur.-j., papain 90 F.I.P.-j., bromelain 225 F.I.P.-j.,
 • lipázu 34 F.I.P.-j., amylázu 50 F.I.P.-j., trypsin 360 F.I.P.-j., chymotrypsin
 • 300 F.I.P.-j., trihydrát rutinu 50 mg.
 • Celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j.
 • Celková amylolytická aktivita: 4 030 F.I.P.-j.
 • Celková lipolytická aktivita: 4 525 F.I.P.-j.

F.I.P. jednotka je míra enzymatické aktivity dle Mezinárodní farmaceutické federace. Vyjadřuje, jaké množství substrátu jsou příslušné enzymy schopny zpracovat za danou jednotku času.

 

Pomocné látky: jádro: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, stearan hořečnatý, kyselina stearová 95 %, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek. Potahová vrstva: mastek, kopolymer MA/MMA 1 : 1, laurethsulfát sodný, triethylcitrát, hydroxypropylmethylcelulóza, hydroxypropylcelulóza, mikrokrystalická celulóza, glycerol 85 %, košenilová červeň A (E124), oranžová žluť (E110), oxid titaničitý, makrogol 6000.

 Velikost balení 300 tablet 

 Upozornění 

Wobenzym® nelze užívat při známé přecitlivělosti na léčivé látky či pomocné látky; při vrozené nebo získané poruše srážení krve jako hemofilie nebo trombocytopenie. Užívání Wobenzymu® v těhotenství se nedoporučuje. Při kojení je nutno na základě posouzení prospěšnosti kojení pro dítě a prospěšnosti léčby pro matku rozhodnout, zda přerušit kojení, nebo nezahajovat/přerušit podávání přípravku Wobenzym®.

Wobenzym® je lék k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Bez porady s lékařem lze Wobenzym užívat k podpůrné léčbě poúrazových otoků.

Pouze na doporučení lékaře se Wobenzym užívá jako podpůrná léčba u těchto stavů:

- Lymfedémy (otoky způsobené poruchou odtoku mízy) různého původu
- Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsu vyznačující se tvorbou dutin a vaziva)
- Některé pooperační stavy v chirurgii (chirurgické výkony v oblasti kloubů, v zubním lékařství, v oblasti krku, nosu či ucha)
- Záněty povrchových žil
- Posttrombotický syndrom dolních končetin (stavy po ucpání hlubokých žil krevní sraženinou)
- Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů)
- Revmatismus měkkých tkání
- Pokročilé stadium artrózy (degenerativní choroby kloubů)
- Chronické a opakující se záněty v oblasti dutiny ústní, krku, nosu či uší, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí a kůže, jako podpůrná léčba během podávání antibiotik.

Značka Wobenzym
Výrobce MUCOS
Kód produktu: MD349401
Kód PDK 3615649
Kód SUKL 229850
ATC skupina M09AB52
Farmakoterapeutická skupina ENZYMY - TRYPSIN, KOMBINACE
Před užitím léčivého přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Cena a údaje o skladových zásobách se vztahují pouze na e-shop. Obrázek produktu má pouze informativní charakter.